Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Perowskity - przyszłość naszych sportów? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Właśnie znalazłem ciekawy fragment w artykule na temat perowskitów.

Perowskity to nowa technologia umożliwiająca uzyskanie energii elektrycznej z energii słonecznej przy wykorzystaniu powleczonych perowskitami materiałów. Efektywność jak w przypadku tradycyjnych paneli FV ale dużo niższe koszty produkcji oraz możliwość wykorzystania różnego rodzaju materiałów nośnych.

W artykule wymienia się żagle jako możliwy materiał, na którym można drukować perowskity. Oczywiście zapala się lampka, czy nie mogłyby to być np. Kite'y lub Wingi.

I teraz pytanie, do czego mógłby nam się przydać prąd w trakcie pływania. Kilka pomysłów nasuwa się szybko. Np. ładowanie smartfona, może jakieś oświetlenie, ładowanie akumulatora do ew. napędu, który by pozwolił dopłynąć do brzegu w przypadku jak wiatr padnie. może sterowanie kitem lub foilem, ogrzewanie pianki?

Co jeszcze przychodzi wam do głowy?

Może czas coś opatentować? (◔‿◔)

https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/instalacja-z-perowskitow-pierwsza-taka-powstala-w-lublinie/7x47e2e


30 sie 2021, 05:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Bardzo mi się podoba ta idea, bo aktualne rozwiązania fotowoltaiki jakoś do mnie nie przemawiają.
Przemawia do mnie natomiast na przykład lakier wytwarzający prąd.
Nie wiem czy coś takiego istnieje ale wydaje mi się, że jeśli ktoś to wymyśli zostanie najbogatszym mieszkańcem tej planety.
Łatwo sobie wyobrazić przemysł e-samochodów pokrytych taką powłoką!
Baterie ładowałyby się non-stop w ciągu dnia bez podłączania kabli.
A taka np. deska foil pokryta takim cudem napędzałaby e-foila itd, itd.


30 sie 2021, 10:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Nie wiem czy coś takiego istnieje ale wydaje mi się, że jeśli ktoś to wymyśli zostanie najbogatszym mieszkańcem tej planety.
Łatwo sobie wyobrazić przemysł e-samochodów pokrytych taką powłoką!
Baterie ładowałyby się non-stop w ciągu dnia bez podłączania kabli.
A taka np. deska foil pokryta takim cudem napędzałaby e-foila itd, itd.


W sumie to właśnie zostało wymyślone i właśnie trafiło do komercjalizacji. Przynajmniej wg doniesień prasowych.

Wymyśliła to Polka i przy pomocy funduszy chyba z jakiejś państwowej puli udało się właśnie wyprodukować pierwsze komercyjne zastosowanie.

Teoretycznie ta technologia powinna wyprzeć tradycyjne panele FV i je zastąpić.

W grę wchodzą olbrzymie pieniądze nie tylko do zarobienia ale i do stracenia. Może się okazać, że elektrownie przestaną być potrzebne, bo każdy powlecze sobie perowskitami powierzchnie dachów, ścian i okien i wystarczy mu prądu na swój użytek. Elektrownie np. w PL to olbrzymie pieniądze dla naszego budżetu. Tej kasy już nie będzie.

Prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości energia stanie się bardzo tania mimo aktualnie nieustających podwyżek.


30 sie 2021, 10:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.