Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Zeeko Spitfire - broń na wave war 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Spitfire to nowa broń Zeeko na fale. Patrząc na filmik wygląda to naprawdę bojowo!
[video]https://vimeo.com/194233013[/video]
Nawet muza z filmu zachęca wyjść z okopów freeridu i rzucić się na zasieki fal ;)
Ale tak na poważnie:
Bardzo ciekawe rozwiązanie proporcji powierzchni lotek.
Tyla lotka większa niż przednia to nowość w świecie foila.
Podoba mi się. Fajnie, ze ktoś wyłamuje się obowiązujących standardów.
BRAWO ZEEKO!
Profil ptylnego skrzydła faktycznie wygląda jak profil skrzydła kultowego myśliwca:
Obrazek

Lotki z g10 to super pomysł na strefę przyboju. Węgiel, wiadomo ze jest lepszym materiałem ale wszędzie poza strefą kontaktu z dnem.
Szybkie mocowanie skrzydła do deski też już wcześniej chwaliłem.

czego nie rozumiem:
1. Zeeko robi film o dedykowanym fali skrzydle z rajderem używającego 3 strapy. Czemu nie dwa albo zero?! :idea:
Trzy strapy dla wave są KOMPLETNIE bez sensu. A jeśli ktoś upiera się przy atrapach to czemu na filmie nie ma tej deski? :roll:
http://zeeko-kites.com/gb/home/328-air- ... -2017.html

2. patrząc na filmik uważam, że skrzydło jest za szybkie. Szkoda, że od razu nie zrobili grubszych i niższych AR lotek aby spowolnić skrzydło.
Tak na oko ono rozwija max prędkość 25kts. Wg mnie, takie powiedzmy, max 20kts byłoby idealne.
Nie mam wątpliwości że dzięki tak wąskim lotkom skrzydło jest mega skrętne - to widać i za to wielki PLUS dla Zeeko! Teraz tylko aby je spowolnić i będziemy bliżsi czubka fali :)

3. Szkoda, że na filmiku nie pokazują kompletu wyciągniętego z wody. Wówczas "Kowalski" zobaczyłby rewolucję bo patrząc na wszystkie filmiki zupełnie Zeeko tego nie podkreśla jakby bało się reakcji świata.

Cena 1000€ jest całkiem poprawna bo wliczony jest w to pokrowiec do transportu.
Jaka jest długość miecza? Fajnie, żeby nie był krótszy niż 90cm. a chyba jest...
Ile waży komplet? Skrzydło małe ale mimo tego strzelam, że gdzieś około 3300-3600gr. Nie mogę znaleźć tego na stronie.

Andrek - liczę, ze podzielisz się praktycznymi testami. Na pewno zweryfikują one moje wstępna ocenę, bo takiego skrzydła jeszcze nie miałem pod nogami.


10 gru 2016, 11:42
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
BraCuru napisał(a):
2. patrząc na filmik uważam, że skrzydło jest za szybkie. Szkoda, że od razu nie zrobili grubszych i niższych AR lotek aby spowolnić skrzydło.
Tak na oko ono rozwija max prędkość 25kts. Wg mnie, takie powiedzmy, max 20kts byłoby idealne.
Teraz tylko aby je spowolnić i będziemy bliżsi czubka fali :)


O to własnie mi chodzi:
viewtopic.php?f=6&t=334

Mam nadzieje, że pojawią sie kolejne skrzydła na fale ale z tak grubymi lotkami jak powyżej. One musza mieć nawet 30mm grubości albo i więcej!
Obecne standardowe lotki maja od 10 do 14mm.

Obrazek
PS. widzieliście cenę za te skrzydło ważące ponad 3kg z 60cm mieczem? :shock:


15 gru 2016, 11:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Zeeko odpowiada na kwestie prędkości:
Inflatable wave kites are the best one to ride with the Spitfire. also about the surfing in fact there are two ways of surfing:One Is to make extrem bottom turn and roller with a lot of speed (like the surfer Tom curren for example) the second one is to be very close to the curl of the wave and stay around the curl (smooth surfing) Spitfire is dedicated to the First way of waveriding - powerful bottom turns with speed!
czyli jak przypuszczałem jest za szybkie na prawdziwy wave czyli jazda na fali. Spitfire jest zaprojketowany na bottom turny z prędkością.
Trochę mnie to dziwi - każdy foil ze średnim i niskim AR to robi.


16 gru 2016, 10:40
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj

Wszystko brzmi zachęcająco.

Patrząc na video nie widzę tych ciasnych skrętów o których pieją na forach.
Może dlatego pieją bo nigdy nie pływali na foilu o spanie mniejszym niż 45cm.
Nazywam to efektem wysokiego AR. Z powodu popularyzacji foilboardingu przez racing mieliśmy tendencje pływania na coraz wyższym AR.
A na AR wyższym niż 4 nie da pływać się po falach - da się pojeździć między nimi.
Wygląda na to, że Zeeko zmieni ten trend - z czego bardzo się cieszę.

Natomiast układ kaczki wywołujący większe ciśnienie na przednią nogę jest warty przetestowania.

Mam nadzieję popływać na tym już za parę dni w El Medano.

a teraz porównajcie video Gunnara z tym sprzed 3 lat i powiedzcie komu lepiej wychodzi kręcenie na falach:
[video]https://vimeo.com/82555090[/video]

PS. 3,7kg to jest w pipę za dużo na skrzydło wave.


21 gru 2016, 10:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
https://www.youtube.com/watch?v=ojjJoahVX-k

Podczas kręcenia tego materiału powyżej przez Gunnara, na Flag Beach w Corralejo był Tadeusz i się temu przyglądał.

Gunnar w końcu "rozwalił" ten sprzęcik, wyrwał foila z zamocowań deski.

Tadeusz opowiadał mi , że pomagał Gunnarowi zamocować Spitfire-a do nowej deski, później Gunnar dał potestować Tadziowi tego nowego foila i Tadziu nie był specjalnie zachwycony, a trzeba dodać że pływa na topowym, carbonowym Zeeko - czyli lubi tą markę.


11 sty 2017, 08:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
Gunnar dał potestować Tadziowi tego nowego foila i Tadziu nie był specjalnie zachwycony, a trzeba dodać że pływa na topowym, carbonowym Zeeko - czyli lubi tą markę.

Tadziu - nie daj się prosić i napisz sam coś od siebie!
W El Medano umawiałem się na testy ale niestety warunki były podłe - onshore i mało wiatru. Ciężko było wyjść przez przybój więc niestety nie przetestowałem osobiście.

Od pływających słyszałem że jest to ciekawa koncepcja z dużym potencjałem rozwoju.
Do poprawy jest zachowanie skrzydła na małych prędkościach.
Osoby o cięższej wadze narzekały, że skrzydło traci bardzo szybko lewitacje, gdy się zwalnia. A to jest dość istotne w pływaniu po fali.
Z tego co widziałem na żywo to skrzydło dla mnie jest za szybkie na jazdę po stromej fali. Projektant tlumaczyl, że to jest design na bottom turny. Nie kupuję tego tłumaczenia. Każde skrzydło o średnim AR będzie super na szybkie skrętu w dolinie fali.

Poza tym podoba mi się idea większego obciążenia tylnej nogi. Ma to sens jak się chce kręcić ciasno.
Jestem przekonany, że Spitfire będzie się rozwijał i nie zostanie tylko ciekawostką.
Fajnie byłoby gdyby spowolnili następcę i zrobili niższe AR.
Najlepiej mega grubą deltę - to jest wg mnie najlepszy kształt na falę.


11 sty 2017, 10:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
MWILCZ napisał(a):
Gunnar w końcu "rozwalił" ten sprzęcik, wyrwał foila z zamocowań deski.

Tadeusz opowiadał mi , że pomagał Gunnarowi zamocować Spitfire-a do nowej deski, później Gunnar dał potestować Tadziowi tego nowego foila i Tadziu nie był specjalnie zachwycony, a trzeba dodać że pływa na topowym, carbonowym Zeeko - czyli lubi tą markę.


Doprecyzujmy:

nie wyrwał tylko rozbił na rafie, spadł z foila i fala go rzuciła na rafę, raczej żaden foil by tego nie przeżył :idea:
https://www.youtube.com/watch?v=aBTWoriGD7E

Polecam wątek http://www.kiteforum.com/viewtopic.php?f=196&t=2394796
17 stron i raczej pozytywne opinie ;)
min. Tadeusza "IMHO Spitfire is a masterpiece of hydrodynamic and material engineering. "

Dostajemy wiele maili z bardzo pozytywnymi opiniami, większość użytkowników jest zachwycona, ale w to pewnie nie uwierzycie.
Fakt że są to użytkownicy którzy szukają czegoś więcej niż "race".

Wiele dodtakowych informacji znajdziecie tutaj http://zeeko-kites.com/gb/foil-series/3 ... 12307.html
i oczywiscie na kanale issu https://issuu.com/zeeko-kites.com/docs/spitfireuk


pozdrawiam
andrek


11 sty 2017, 13:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
andrek napisał(a):
Dostajemy wiele maili z bardzo pozytywnymi opiniami, większość użytkowników jest zachwycona, ale w to pewnie nie uwierzycie.

A czemu nie miałbym uwierzyć?
wierzę również że kolejne wersje Spitfire będą jeszcze lepsze na wave.
Spitfire to nie wynalazek a koncepcja rozwojowa - może kiedyś być nawet kultowa :idea:


11 sty 2017, 20:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
SPITFIRE XXLW (zapewniam że na tym nie koniec ale kolejnego X do nazwy już nie dodamy :P)


Przy okazji prezentacja deski Scrambler, która super działa na SURFfoil I KITEfoil. Dostępna za ok 2 miesiące.

Andrzej


19 paź 2018, 15:33
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.