Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Krótkie miecze 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Przed chwilą dodałem wiekopomne FAQ number 24 :)

24. Krótkie miecze

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie pływałem, bo nie miałem takiej potrzeby.
Od początku sceptycznie podchodziłem do krótszych niż 80cm mieczy a wręcz miałem wstręt do karakanów poniżej 50cm.
Po prostu nauczyłem się ekspresowo i jak się uczyłem to wówczas nikt nawet nie myślał o mieczach krótszych niż 90cm.
Wychodziłem z założenia, że tak krótkie miecze będą bezużyteczne po paru godzinach i dlatego lepiej kupować docelowy sprzęt.

Na podstawie rozmów z kolegami ekspertami, którzy na tym już pływali i tych którzy robili pierwsze kroki w ciemno polecam te dziwolągi.
Czemu?
1. Nauka pójdzie wam zdecydowanie szybciej
2. Wyraźnie minimalizujecie niebezpieczeństwo kolizji z własnym sprzętem
3. Łatwiej będzie wam przejść przez przybój
4. Sprzęt będzie poręczniejszy do noszenia i operowania w wodzie.
5. Będziecie mogli uczyć się na płytkich akwenach (Hel).
6. Upadki ze stanu lewitacji będą mniej bolały
7. Będą mniejsze szanse na poplątanie się foila z linkami.

Podsumowując polecam robić pierwsze kroki na tak krótkich mieczach. jednak nie musicie ich kupować, bo po nauce nie będziecie z nich korzystać.
Wystarczy, że skierujecie się na pierwsze godziny do szkółki i wynajmiecie taki sprzęt na godzinę lub dwie.

PS.
Tak powstała pierwsza zasada foliboardingu: A jednak! Rozmiar ma znaczenie ;) czyli poziom umiejętności jest wprost proporcjonalny od używanego rozmiaru miecza ;)
Amatorzy - nie ma się czego wstydzić, tym bardziej, że szybko przechodzi się na normalne długości haha


09 cze 2017, 15:02
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 28 lip 2013, 12:27
Posty: 9
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 2
Podziękowano: 0
Imię i nazwisko: Roman ZA
Cytuj
:lol: Jak zwykle masz rację ! :P


09 cze 2017, 23:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Przed chwilą dodałem wiekopomne FAQ number 24 :)

24. Krótkie miecze

Wstyd się przyznać ale jeszcze nie pływałem, bo nie miałem takiej potrzeby.
Od początku sceptycznie podchodziłem do krótszych niż 80cm mieczy a wręcz miałem wstręt do karakanów poniżej 50cm.
Po prostu nauczyłem się ekspresowo i jak się uczyłem to wówczas nikt nawet nie myślał o mieczach krótszych niż 90cm.
Wychodziłem z założenia, że tak krótkie miecze będą bezużyteczne po paru godzinach i dlatego lepiej kupować docelowy sprzęt.

Na podstawie rozmów z kolegami ekspertami, którzy na tym już pływali i tych którzy robili pierwsze kroki w ciemno polecam te dziwolągi.
Czemu?
1. Nauka pójdzie wam zdecydowanie szybciej
2. Wyraźnie minimalizujecie niebezpieczeństwo kolizji z własnym sprzętem
3. Łatwiej będzie wam przejść przez przybój
4. Sprzęt będzie poręczniejszy do noszenia i operowania w wodzie.
5. Będziecie mogli uczyć się na płytkich akwenach (Hel).
6. Upadki ze stanu lewitacji będą mniej bolały
7. Będą mniejsze szanse na poplątanie się foila z linkami.

Podsumowując polecam robić pierwsze kroki na tak krótkich mieczach. jednak nie musicie ich kupować, bo po nauce nie będziecie z nich korzystać.
Wystarczy, że skierujecie się na pierwsze godziny do szkółki i wynajmiecie taki sprzęt na godzinę lub dwie.

PS.
Tak powstała pierwsza zasada foliboardingu: A jednak! Rozmiar ma znaczenie ;) czyli poziom umiejętności jest wprost proporcjonalny od używanego rozmiaru miecza ;)
Amatorzy - nie ma się czego wstydzić, tym bardziej, że szybko przechodzi się na normalne długości haha


Ostatnio rozmawiałem z jednym z producentów na temat długości foila. I on jest przekonany, że krótki miecz nie koniecznie jest tylko i wyłącznie dla początkujących. Na spotach o małym zafalowaniu jak jeziora wg niego nie gra to już większej roli i spoko można fajnie pojeździć na załóżmy 60cm.

Mam jeszcze za mało doświadczenia i też nie pływałem jeszcze na krótkim mieczu więc trudno mi z tym polemizować, a rozmowę prowadziłęm z producentem, więc osobą, która profesjonalnie zajmuje się produkcją takich zabawek.

Hmmmm...


10 cze 2017, 00:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
farciarz napisał(a):
:lol: Jak zwykle masz rację ! :P

No właśnie nie bo nie byłem zwolennikiem takich rozwiązań od początku.
Dopiero doświadczenia kolegów to zmieniły.

czareka napisał(a):
Ostatnio rozmawiałem z jednym z producentów na temat długości foila. I on jest przekonany, że krótki miecz nie koniecznie jest tylko i wyłącznie dla początkujących. Na spotach o małym zafalowaniu jak jeziora wg niego nie gra to już większej roli i spoko można fajnie pojeździć na załóżmy 60cm.

60cm owszem - może być przebojem na Zatoce albo dla gości pływających wave w przyboju.
Natomiast trudno sobie wyobrazić świetlana przyszłość dla 30cm miecza.
A może znowu się mylę? :oops:


10 cze 2017, 10:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
BraCuru napisał(a):
60cm owszem - może być przebojem na Zatoce albo dla gości pływających wave w przyboju.
Natomiast trudno sobie wyobrazić świetlana przyszłość dla 30cm miecza.
A może znowu się mylę? :oops:


W regularnej ofercie posiadamy zarówno 90 jak i 60 i 40 cm. Te krótkie miecze właśnie do nauki. Pierwsza szkółka FOIL lada dzień wystartuje w Rewie i po Bożym Ciele już pewnie będzie przyjmować pierwszych kursantów na szkolenia na krótkich mieczach. Tak więc świetlana przyszłość to nie, ale do nauki takie 40 cm jak najbardziej.

Eska - Shinnworld Polska


12 cze 2017, 15:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
Shinnworld_Polska napisał(a):
BraCuru napisał(a):
60cm owszem - może być przebojem na Zatoce albo dla gości pływających wave w przyboju.
Natomiast trudno sobie wyobrazić świetlana przyszłość dla 30cm miecza.
A może znowu się mylę? :oops:


W regularnej ofercie posiadamy zarówno 90 jak i 60 i 40 cm. Te krótkie miecze właśnie do nauki. Pierwsza szkółka FOIL lada dzień wystartuje w Rewie i po Bożym Ciele już pewnie będzie przyjmować pierwszych kursantów na szkolenia na krótkich mieczach. Tak więc świetlana przyszłość to nie, ale do nauki takie 40 cm jak najbardziej.

Eska - Shinnworld Polska


fakt - na 40cm mieczu Shinn stanąłem po 2 minutach ( Dzięki Eska za wypożyczenie ) ! - po 4 godzinach pływania wszedłem na 60cm i teraz pnę się dalej.


11 maja 2018, 16:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 26 maja 2018, 16:26
Posty: 63
Podziękował: 1
Podziękowano: 11
Cytuj
Jak pisac polskimi czcionkami?


26 maja 2018, 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
bielator napisał(a):
Jak pisac polskimi czcionkami?

Musisz zainstalować polski język na lapie i wybrać polską klawiaturę.
Na smartfonie też musza być ustawienia klawiatury


27 maja 2018, 15:32
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.