Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Elastyczne strapy czy strap-hak 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 06 kwi 2015, 11:24
Posty: 7
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Witam.
Ma ktoś może doświadczenie jak sprawdza się w praktyce rozwiązanie Moses'a Elastic foot straps lub Slingshot Foot Hooks.
Przy pierwszych nieporadnych lewitacjach oczywiście zaliczyłem masę upadków, ale kilka było bardzo bolesnych bo naciągnąłem stopę i boli mnie już ponad miesiąc.
Przy płynięciu w lewitacji, układ ja i foil łamie się na pół. Deska z moimi stopami uwięzionymi w strapach przewraca się do przodu, a ja przewracam się na plecy. Dodatkowo oczywiście nie panuję w tym momencie nad latawcem a to daje dodatkową dynamikę akcji.
Pomysł Moses'a i Slingshot'a jak się wydaje zabezpiecza stopy w takiej sytuacji, ale czy daje odpowiednią kontrolę deski?
Nie mam żadnego doświadczenia w pływaniu bez strapów więc dla mnie na dzień dzisiejszy to bezpieczne rozwiązanie to science fiction niestety.


02 paź 2017, 02:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
desperadek napisał(a):
Nie mam żadnego doświadczenia w pływaniu bez strapów więc dla mnie na dzień dzisiejszy to bezpieczne rozwiązanie to science fiction niestety.

A próbowałeś :?: Ja uczyłem się bez strapów i jakoś poszło. Dla początkującego strapy głównie ułatwiają start, potem jak już wyjdziesz z wody i stoisz na desce to mniej potrzebne. Jak masz problemy ze stopą to ja bym poćwiczył starty strapless zamiast kombinował z takimi wynalazkami.


02 paź 2017, 10:10
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 16 sie 2017, 16:42
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Ja plywam z half stapami slinga, wczesniej z normalnymi strapami i strapless. Uzywam dwoch przednich w ustawieniu race. Tylny jest moim zdaniem zbedny.
Plusy:
- nie ma szans zeby zaklinowala ci sie w nich stopa - sa luzne, nawet w butach
- znaczaco ulatwiaja starty - zwlaszcza przy duzym zafalowaniu
- pomagaja ustawic stope w idealnym miejscu
- sa na tyle sztywne, ze bez problemu bez trzymania deski reka obrocasz ja do krawedzi.
Minusy:
- nie zaprzesz w nich stopy tak jak w pelnym strapie
- o skokach zapomnij - chyba, ze jestes mistrzem strapless freestylu na waveie ;)

Przy moim poziomie plywania (poczatkujacy) polecam - brak ryzyka skrecenia nogi w kostce a szybkosc ustawienia sie do startu nieporownywalna.


02 paź 2017, 10:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
A z ciekawości gdzie te half-strapy kupujecie :?: W polskich sklepach nie widzę


02 paź 2017, 12:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 16 sie 2017, 16:42
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Slingshot.pl mozna obejrzec w Wawie w king of wake.
Cena cos pod 200zl za dwa strapy


02 paź 2017, 12:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 06 kwi 2015, 11:24
Posty: 7
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Dzięki za odpowiedzi. Tak na pierwszy ogląd to wolałbym ten patent od Moses'a, bo wydaje się zapewniać większą kontrolę deski, ale pewnie trudno będzie dostać to w PL. Spróbuję rozwiązanie Slinga tym bardziej, że tms137 pisze, że działa.
Na następnym pływaniu zobaczę ja to jest bez strapów, ale jak by kiepsko mi szło to wolałbym mieć coś do przykręcenia oprócz zwykłych strapów.


03 paź 2017, 17:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 16 sie 2017, 16:42
Posty: 9
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Swoja droga macie jakies linki w sieci do materialow pokazujacych jak dzialaja Elastic straps Mosesa? na ich stronie widze tylko normalne strapy
http://www.moseshydrofoil.com/moses-footstraps-ma001

a to co jest na tym filmie
https://www.youtube.com/watch?v=ee3tz4GHNhs
to chyba jakas samorobka i jak na moj gust chyba zbyt elastyczna - wydaje mi sie ze poza ustawieniem stopy w poprawnym miejscu niewiele bedzie wnosic


03 paź 2017, 17:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2014, 20:50
Posty: 196
Lokalizacja: Czechy
Podziękował: 1
Podziękowano: 14
Imię i nazwisko: Honza/Janek
Cytuj
Ja to mialem tak:
Obrazek
pare zlotówek,kawalek plastiku np.:deski do krojenia, plastikowe(ogrzac i zgięc),kawelek starej pianky.Wielka sila powoduje zlamanie(lepiej niž noga)tak samo dziala Slingshot hook.
Teraz sie nastawiam do race deski Marka i strapy Dakine Core Contour System.


04 paź 2017, 12:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.