Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Kolejny nawiedzony wita 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 01 cze 2018, 17:58
Posty: 4
Podziękował: 0
Podziękowano: 1
Cytuj
Aby zakończyć w tym wątku historię "kolejnego nawiedzonego" pozwolę sobie jeszcze na wpis.
W poniedziałek wydawało w Kuźnicy i spotkałem się tam z przedstawicielką Shinn, która zaoferowała (gratis) pożyczenie foila model P z 60cm masztem. W identycznych warunkach przetestowałem swój wynalazek i pożyczony. Na fabrycznym zestawie pływało mi się zdecydowanie łatwiej. Jedną z przyczyn była pewnie mniejsza szybkość potrzebna do stabilnej lewitacji (ok 17km/h), wiadomo na początku jak za szybko, to dupa się marszczy i pośladki spinają. We wtorek na tym zestawie w kadynkach zrobiłem na kiju ponad 20km, nurkowania nie brakowało, ale i wiatr do nauki super nie był (18-26 knt). Kilku kolegów próbowało na tym zestawie pierwszych kroków na foilu, ale nie byli w stanie wystartować - wydaję mi się, że jest do tego potrzebne chociaż minimalne doświadczenie na desce jednokierunkowej.


06 cze 2018, 00:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 12 lip 2015, 11:58
Posty: 17
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Cytuj
Witam wszystkich świeżaków. Przygodę z foilem zacząłem dwa lata temu. Kupiłem używkę Mosesa silente i deskę Bracuru. Trzy krótkie sesje w Rewie i byłem mocno zniechęcony.Foil wyrzucał mnie do góry jak z procy, sporo odpadałem, ciągłe gleby. Po każdej sesji byłem ujechany jak koń na wyścigach. Zrezygnowanie przybrało na sile. Pakując maszt na kolejną sesję , uszkodziłem tylną lotkę. Próba kupna następnej spełzła na niczym. Z Mosesa napisali mi , że zaprzestali produkcji i nie mają zapasowych na stanie. Sprzedałem foila i postanowiłem nie wracać do tematu.W tym sezonie spotkałem na spocie kumpla , któru miał foila Zesko Blaster z krótkim masztem 40cm. Pogadaliśmy, obejrzałem, pomacałem. Blaster – foil dla początkujących i na potem.
Maszt aluminiowy , pletwy z G 10. Ale najważniejsze cała gama masztów od 40-96 cm. Zajarałem się ponownie. Dwa tygodnie pózniej wypakowywałem nowego Blastera z kartonu. Obecnie mam wypływane na nim 12 h. Robię pełne halsy i uczę się zwrotów. Powiem krótko. Blaster pozwala na duży progres i sporo wybacza. A co najważniejsze , to maszt do nauki np. 60 cm. No i parę razy zachaczyłem o dno, a na płetwach tylko małe rysy. Myślę iż Zeeko Blaster to super sprzęt dla początkującego jak ja. Foil to inny wymiar kiteserfingu.


Pozdrawiam Jacek


05 lip 2018, 08:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 03 sie 2018, 22:32
Posty: 1
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Witam wszystkich. I ja postanowiłem wyskoczyć z wody i być ponad tym.
Mam nadzieję, że znajdę tu wsparcie i pomoc w rozpoczęciu przygody z foilem


03 sie 2018, 23:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 04 lis 2018, 13:55
Posty: 4
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Elo - jako że Mikołaj w tym roku przyszedł wcześniej i ja dołączam do braci pływającej inaczej


07 lis 2018, 12:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.