Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
A tak było dzisiaj na FS Soul 8. :-)

[video]https://youtu.be/AfENoyqsSUQ[/video]


13 paź 2018, 23:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Banany na gębie i oto chodzi.
Chyba tak ciepłego października nie było u nas.
Wczoraj środek Morza Północnego i środek nocy - 21 stopni :shock:
W Londynie 23 w cieniu.

Czarek - ciekaw jestem twojego porównania soula z innymi rekreacyjnymi komórkami flaja.
Jest duża czy mała różnica?


14 paź 2018, 12:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Czarek - ciekaw jestem twojego porównania soula z innymi rekreacyjnymi komórkami flaja.
Jest duża czy mała różnica?


Z FS miałem okazję próbować tylko Sonic 2. Moim zdaniem dużo trudniejszy kite. Nadaje się do race pewnie ale nie bardzo do free style. Jest dużo wolniejszy. Podobno pękają w nim nagminnie komórki w trakcie skoków. Akurat w ten weekend na spocie był kolega z takim kite i mówił, że miał taki przypadek i słyszał, że jest tego więcej.

Wcześniej miałem 4 komórki Spleene X 19 jak w filmiku poniżej. Moim zdaniem były super. Bardzo podobne w prowadzeniu do FS Soul. Miały bardzo mały zakres depower. Trochę było stresu z nim w trakcie szkwałów ale wtedy nie myślałem o własnym barze z większym zakresem depower'u. To może by rozwiązało problem.

Inna fajną rzeczą w tym X19 było to, że miał mniej linek w bridle od FS Kite'ów i się tak nie plątały.

Do dzisiaj widzę na Majorce kilka osób, które na nim śmigają.

Materiał tego X19 był też cięższy od tych aktualnych. Profil był grubszy. Mógł poleżeć w wodzie tak do 20 minut.



15 paź 2018, 12:04
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Przenoszę z wątku viewtopic.php?f=5&t=739&start=50
piotrbyku napisał(a):
Dziś pływałem na 12 m barze i 50 cm szerokości . Do 10 m super do 15 brakowało miejsca do wykręcenia loopa przy zwrocie :-) musiałem " załamywać róg kita " za linkę kierunkową . Inaczej waliłem w wodę :-(
Jakie odczucia ? - jest Ok super łatwo staruje się i ląduje . 10 Soul fajnie kręci loopy - moc jest'' równiej podawana '' . na 10 będę używał na pewno .Thx Marek za pomysł .

Obrazek

pływałem od 11 -12 - na 15 i od 12-13 na 10 m - kurcze wg stacji to moc była ta sama :-O


Piotr - odpowiadam tutaj bo chyba bardziej pasuje.
Też mam 12m link i bar 55cm.
ani razu nie glebnąłem S15 o wodę. Kręcę wręcz ze sporym zapasem. Nie potrzebuje łamać dolnego tipa.
Myślę że to kwestia znalezienia techniki. Przede wszystkim przed rufą gwałtownie podnoszę go do zeniutu i dynamicznie kręcę rufę i zaciągam bar.
Do tego w drugiej połowie rufy przyjmuję pozycję której nie opiszę bo nie pamiętam (nie myślę o tym). Coś robię z biodrami tak że sylwetka wygląda jak u paralityka. Biodra wysunięte mocno do przodu. Do tego łamię barem linię napięcia przednich linek. Musiałbym się nagrać aby to dokładnie opisać. Każdy kto uprawiał rejsing tak ma.
Zauważyłem, że ekipa z WKS tego nie robi. Przemek cały czas ciągnie dolną linkę przy downloopie. To nie ma tak wyglądać.
Raz jak to ogarniesz to czuję, że nie będziesz chciał pływać na S15 z dłuższymi linkami niż 12m jak wieje 10kts+

Gunnar ma podobną sylwetkę 0m53s. Jednak nie łamie barem linek bo ma dmuchanego i wieje dobre 15ks.
Łamanie barem jest absolutnie kluczowe dla komórki!
Obrazek


21 paź 2018, 09:59
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
na bank coś robię nie tak , ale mój bar to 50 cm i to chyba za wąski , spróbuje założyć 55 i sprawdzę ,


22 paź 2018, 10:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Na początku wydawało mi się, że Soul ma za wąskie oryginalne bary.
Dlatego używałem 65cm.
Teraz używam 55cm a do S8 będę używał 50cm.
5cm różnicy w długości baru nie stanowi aż tak wiele. Tak mi się wydaje.
To jest kwestia czasu aby znaleźć technikę.
"Łamanie" linii linek nośnych barem i biodro do przodu to klucz tej techniki.
Postaram się to nagrać w listopadzie i wówczas wyjaśnić krok po kroku.


22 paź 2018, 10:48
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
"łamanie baru" - nie zrobiłem filmiku natomiast przyjrzałem się temu podczas ostatniej sesji.
Idea jest taka, że podczas rufy w drugiej połowie zwrotu łamię prostą linę nośnych linek.
Pcham bar i lekko do tyłu w taki sposób że bar jest mocno poniżej wyimaginowanej prostej linii nośnych linek.
Oczywiście jest na maksa przekrzywiony by kręcić jak najszybciej.
Dzięki temu skracam przednie linki i latawiec przyspiesza w dolnej części downloopa unikając uderzenia o wodę.
Soul 15m z barem 50cm na 12m linkach wyrabia bez żadnego problemu.


22 lis 2018, 10:32
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Czy możecie mi zdradzić jak lądujecie dużego Soul'a (15) samodzielnie przy silniejszym wietrze? Jest na to jaki‚ patent? Ostatnio byłem sam na spocie i na szczęście pływałem na Soil 8, więc nie było problemów ale zastanawiam się jakbym miał wylądować sam te 15 to nie wiem jak. Wprawdzie miałem wcześniej 19 m2 ale zawsze był ktoś kto mógł odebrać ode mnie tego kite przy lądowaniu. Czasami zrzucałem go za wałem na spocie, gdzie było mniej wiatru ale nie zawsze jest taka możliwość. Może jest gdzieś jakiś filmik? Będę wdzięczny za podpowiedź, bo nie mogłem znaleźć nic na YT. Jest wprawdzie filmik jak lądować w słabym i trochę mocniejszym ale nie ma jak w bardzo mocnym.

Tu na 8 m2 z przed kilku dni.

[video]https://youtu.be/wE0qMWX1cII[/video]


06 gru 2018, 00:38
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 lut 2018, 18:25
Posty: 293
Podziękował: 4
Podziękowano: 32
Cytuj
Też chciałbym, się dowiedzieć . ostatnio rozwiało się do 26 knotów i sam lądowałem 15 . przeorałem kawał plaży , szczęście ,że nie było żadnego kamienia . Pomysł jest chyba tylko taki aby lądować za krzakami . Ja jak mam taką możliwość tak robię .


06 gru 2018, 07:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Na jak długich linkach mieliście oranko?
Jedną z rewolucji krótkich linek jest właśnie samodzielne lądowanie.
Przy silnym wietrze latam na 12 metrowych linkach.
Dzięki temu skracam o połowę czas sprintu do soula w razie jego brzydkiego zachowania.

Jednakże przy silnym wietrze dochodzę do niego po jednej środkowej lince.
To jest na razie jedyne bezpieczne rozwiązanie mi znane.
Jedyny minus jest taki, że latawiec wytrzepie się cholernie i poplącze pajęczyna.
Wolę spędzić 30 minut na rozplątywanie następnego dnia niż kurować się pół roku na wyciągu ;)


06 gru 2018, 10:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.