Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Pytania pt. "jak zacząć foil-przygodę" 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
Moi drodzy - proszę o wskazanie różnic lotek w585 vs W600A - czy dobrze rozumiem, że w585 to mniejsza/szybsza/ dla lżejszych riderów wersja W600A ? czy są też jakieś inne różnice ?


24 sie 2018, 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
co to jest za lotka w585? nie znam takiej :oops:


24 sie 2018, 12:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2014, 14:47
Posty: 153
Podziękował: 7
Podziękowano: 16
Cytuj
Obrazek


27 sie 2018, 09:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
nie znam tej lotki i nie widzę w katalogach Mosesa. jakiś prototyp?
Wygląda jak Hp580 i przypuszczam, że działa podobnie.
Jeśli się nie mylę to wówczas nic nie pobije aktualnych lotek Cometa.
Ale za 2 miechy premiera 2019 ;)


27 sie 2018, 10:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 06 wrz 2018, 19:28
Posty: 9
Lokalizacja: Southampton UK
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Imię i nazwisko: Bart Szlezak
Cytuj
Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad zakupem docelowego foila prawdopodobnie ze stajni mosesa.
Co Chciałbym robić to big air, triki itd. Mimo tego że jestem jeszcze początkujący (przygode z foilem zacząłem 2 miesiące temu) to przy 3 skaczącej sesji zrobiłem 9m na cięzkim hooverglide z soulem 10m. Lubie jak jest szybko, overpowered i wysoko. Póki co to robie zwroty na toeside, jestem na etapie tackow (do połowy :P ).
Myślałem o setupie z 2ma skrzydłami. Wstępnie chyba vorace 101 z skrzydłem 558 i do nauki gybe tack, taki wolniejszy freeride na słabszy wiatr np 590 z soulem 15.
Dobrze kombinuje?


28 maja 2019, 19:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Bodziobsz napisał(a):
Witam serdecznie.

Zastanawiam się nad zakupem docelowego foila prawdopodobnie ze stajni mosesa.
Co Chciałbym robić to big air, triki itd. Mimo tego że jestem jeszcze początkujący (przygode z foilem zacząłem 2 miesiące temu) to przy 3 skaczącej sesji zrobiłem 9m na cięzkim hooverglide z soulem 10m. Lubie jak jest szybko, overpowered i wysoko. Póki co to robie zwroty na toeside, jestem na etapie tackow (do połowy :P ).
Myślałem o setupie z 2ma skrzydłami. Wstępnie chyba vorace 101 z skrzydłem 558 i do nauki gybe tack, taki wolniejszy freeride na słabszy wiatr np 590 z soulem 15.
Dobrze kombinuje?


Jak by co to zastanawiam się nad sprzedażą Fluente skrzydło W550 , stab.330, ale bez masztu. Ten zostaje do Ondy.
Obrazek


28 maja 2019, 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Bodziobsz napisał(a):
Co Chciałbym robić to big air, triki itd. Mimo tego że jestem jeszcze początkujący (przygode z foilem zacząłem 2 miesiące temu) to przy 3 skaczącej sesji zrobiłem 9m na cięzkim hooverglide z soulem 10m. Lubie jak jest szybko, overpowered i wysoko. Póki co to robie zwroty na toeside, jestem na etapie tackow (do połowy :P ).
Myślałem o setupie z 2ma skrzydłami. Wstępnie chyba vorace 101 z skrzydłem 558 i do nauki gybe tack, taki wolniejszy freeride na słabszy wiatr np 590 z soulem 15.
Dobrze kombinuje?


Witam Bartek na forum :D
Odbiję szybko piłeczkę :roll:
Stajnią Mosesa zarządza w Polsce Max Żakowski (jest tutaj na forum!).
Wielokrotny Mistrz Polski ale w przerwach między zgrupowaniami i zawodami na pewno znajdzie czas aby Ci pomóc.
Znam gościa trochę. Jest OK ;)

Moje 5 groszy:
Bicie rekordów Big Air wymaga race skrzydła. Samo Big Air wystarczy freeride z wysokim AR.
Wg mnie bardzo dobrze kombinujesz i poszedłbym w dwa rozwiązania:
- jedno skrzydło (miecz 101!), dwa komplety lotek.
- Jak masz kasę to dwa kompletne skrzydła z jednym mieczem o min 100cm długości.

Chyba od razu poszedłbym w lotkę Cometa lub Havoca jeśli chcesz być prezesem Klubu 10 ;)
viewtopic.php?f=2&t=795

Poza tym z czasem zauważysz, że dolny limit dla lotek ze średnim i ultra wysokim AR jest taki sam jak używasz Soula.
Także może od razu dwie lotki o wyczynowych parametrach?

PS. Wygląda na to, że lubimy te same zabawy i zabawki ;)
Z Soulem 15m i będziesz fruwał 10+m przy 6kts wiatru :idea:
Ile musi wiać abyś czuł się przepałowany na S10?


29 maja 2019, 09:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 06 wrz 2018, 19:28
Posty: 9
Lokalizacja: Southampton UK
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Imię i nazwisko: Bart Szlezak
Cytuj
Hej Marek.
Jeszcze nie wiem ile musi wiać bo górnej granicy nie sprawdziłem na foilu. Ostatnio na org linkach fsa i soul 10 było do 24knt i to było dużo (chociaż czułem że jeszcze by się coś więcej przydało) i ciężko czasami utrzymać tego hover glidea jak leci 40km/h (42poki co miałem rekord), wpadal w wibracje na zachopowanym akwenie.
A jak by 1 lotke racowa i 2ga do freeride (tylko która?) i nauki tack, gybe itd?

PS. Sorry za błędne nazewnictwo ale właśnie o to mi chodziło czyli jeden maszt a 2 komplety lotek, nie skrzydeł (jeżeli tak się na maszt mówi :P)
Zaznaczyć chcę że to miałby być docelowy set właśnie z 2ma lotkami


29 maja 2019, 14:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Jak popływasz na 12m linkach i S10 to nie wiem czy uda ci się poznać górna granicę ;)

Ze stajni Mosesa dla Ciebie:
https://store.moseshydrofoil.com/kite-s ... front-wing

dla Ciebie, skoczka, nie wybierałbym nic z tłustego freeride czyli Ondę, 790 i cokolwiek co ma w nazwie HL (high lift).

Poszedłbym we freeride o wyższym AR skoro tak lubisz skakać np:590, 558 i ewentualnie 550.
Za chwilę będziesz sam wiedział co ci najbardziej pasuje.

tak patrzę na ofertę Mosesa 2019 i faktycznie głowa boli od wyboru.
Nie mieliśmy takich dylematów choćby 5 lata temu. Silente FR425 do wszystkiego hahaha.


29 maja 2019, 15:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 07 lut 2019, 22:18
Posty: 20
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
To i ja podpytam - jeśli pompowaniec do foila, to jaki? Trochę się gubię bo raz znajduję informację że wave z uwagi na dobry drift a później, że wszystko z jak najwyższym AR.

Może zamiast jaki najlepszy, spytam - na czym się nie uczyć. Bo szkoda czasu, nerwów lub jest to mniej bezpieczne na czym innym.


15 sie 2019, 13:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.