Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Nobile NHP Split Foil 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Hej,

Nie wiem czy widzieliście ale Nobile wypuściło na 2020 deskę NHP split TT i foil.
Co myślicie o takim rozwiązaniu? Sam używam NHP split która była ze mną na 3 wyjazdach jak i lokalnie na niej pływam. Co uważacie o takim rozwiązaniu do podróżowania?
Wady/zalety w zastosowaniu do foila? Jako TT pewnie będzie się zachowywać jak klasyczna NHP ale jako foil board to teren niezbadany.

https://www.youtube.com/watch?v=OCoy7_SO_jQ


08 paź 2019, 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 lip 2019, 11:26
Posty: 2
Podziękował: 1
Podziękowano: 0
Cytuj
Witam wszystkich,
w zasadzie to jest to mój pierwszy post na forum , które obserwuje już od początku jego istnienia jak nie wcześniej na kiteforum.
Zmobilizował mnie powyższy post kolegi, rozmawiałem o tej desce z Nobile na ostatnich targach Wiatr i Woda pod Warszawą w listopadzie 2018 r. Mam nadzieje że w tym roku będzie ją można obejrzeć na żywo. Jeżeli chodzi o właściwości deski to może być bardzo sztywna w użyciu jako tt, sam pływam na splicie nhp. Mój kolega pływa na nobile 2hd, kiedyś miałem okazje wypróbować i miałem odczucia jakbym pływał na parapecie granitowym. Drugie pytanie jest takie jak będzie wyglądał start przy marginalnych warunkach. Używam deski hoover 155 i ondy - start banalnie prosty. Do startu przy marginalnych warunkach pewnie będzie potrzebny większy latawiec niż do deski hoover.
Ewentualnie można od razu wejść w lewitacje przynajmniej taką możliwość daje onda.


08 paź 2019, 13:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Duża sztywność deski do foila chyba jest jej zaletą? Chcemy by deska jak najmniej uginała się a jak najlepiej przenosiła środek ciężkości na pozycje hydoskrzydła?
Dla mnie sztywność NHP split jako TT jest okay, mam dobre pady Naish Apex do tej deski na miękkich wkładkach by trochę lepiej amortyzować czop.
Te pady które daje nobile zarówno stare jak i nowe SP mi nie przypadły do gustu i są dla mnie za twarde w połączeniu z NHP. Wadą poprzednich NHP split był ich mały największy rozmiar, do tej pory 138cm, teraz dodali 142cm co dla riderów takich jak ja o wadze 92kg jest lepszym rozwiązaniem. Na małym ogryzku mogę pływać lokalnie gdzie jadę na prognozę i mogę wziąć dwie deski a jak jadę za granicę to chcę deskę która pozwoli z maksymalizować czas na wodzie.

Nobile z tą deską myślę, że strzeliło w dziesiątkę dla osób które chcą się spakować w normalny bagaż.


08 paź 2019, 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 lip 2019, 11:26
Posty: 2
Podziękował: 1
Podziękowano: 0
Cytuj
Tak, oczywiście potwierdzam że jej sztywność jest zaletą przy użytkowaniu do foila, natomiast jako wada pisałem w kontekście używania TwinTip. Jest to pewien kompromis i wszystkiego mieć nie można , dlatego jestem bardzo ciekawy jak ugina się na żywo, choćby przez zwykłe ugięcie w rękach. Co do padów to faktycznie Nobile słabo wypada pod tym względem. Czytając opis do deski nhp foil wygląda na to że cena zawiera deskę , finy i pokrowiec bez padów (czy nawet rączki). Na zdjęciach również widać bardziej podgięty rocker niż w zwykłym nhp split.
Bardzo długo czekałem na takie rozwiązanie, bo w obecnej chwili nie wyobrażam sobie lotu samolotem z dwójką małych dzieci w tym jedno w wózku i quiwerem długości 160 cm. W tedy sama podróż dostarcza więcej wrażeń niż pobyt za granicą a na deser jeszcze dodatkowa opłata -totalna loteria.
Jeżeli jest ktoś na forum kto miał deskę w rękach lub na niej pływał to prośba o krótką recenzję.


08 paź 2019, 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Nie wiem z jakiego roku masz NHP split ale już model 2018 który posiadam ma spory rocker, według jakiś tam kategorii ten rocker jest "medium" wcześniejsze NHP split są dość płaskie, miałem krótko model 2017 lub 2016.

Też podróżuje z dzieckiem i możliwość spakowania się do tej torby Nobile Check-ing uważam za duże ułatwienie zamiast dużego quivera 160cm jak piszesz. Gdzie przy transporcie na lotnisku jak i w taxi jest znacznie łatwiej.

Na minus w tym roku na pewno można dać nieładne grafiki na każdej desce, NHP split carbon wygląda jakby chciał się zgubić na wodzie w tym czarnym kolorze.


09 paź 2019, 09:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
To są splity do foila. Zwykła decha to słaby pomysł
Obrazek
http://www.newind.net/foilboards/


09 paź 2019, 11:24
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Rozwiązanie łączenia deski jest opatentowane to co oferuje Newind to jakiś pomysł z garażu jak na szybko połączyć złamaną deskę :)
Jeśli nobile da jakiś rozsądny upust dla posiadacza już 3 desek od nich to wymienię swoją NHP split na tą nową deską

Chciałem zapytać osób które pływają na foilu jak bardzo trudniejsza byłaby nauka foila na takie desce ala TT? Nie pływam na TT ale chciałbym spróbować


12 paź 2019, 18:14
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.