Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Zabezpieczanie szwów SIKA Flex 252 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Pianki, trapezy, rękawiczki, buty itd - wszystko z czasem puszcza na szwach.
Do tej pory zabezpieczałem o klejem do neoprenu.
działało przez dłuższą chwilę ale w końcu znalazłem Graala napraw naszych akcesoriów.
Nazywa się to SIKA FLEX 252.
Już jestem uzależniony ;)

Dziury w piance traktuję klejem do neoprenu a potem zakrywam to siką.
Szwy pokryte tym klejem stają się wieczne.
Najczęściej niszczą się szwy w piance w kroku (trapez siedzący).
tak to wygląda po naprawie:
Obrazek

a tak wygląda trapez którego życie przedłużyłem o kolejne 2-3 sezony :)
Obrazek

A wszystko zaczęło się od poszukiwań zabezpieczeń rękawic narciarskich.
Próbowałem różnych trików. Na ostatniej majówce w Solden jeździłem trochę z twardymi deskarzami i od nich kupiłem ten patent.
Obrazek

Do wykończenia kleju potrzebny jest roztwór wody z płynem do mycia naczyń :idea:


21 maja 2019, 07:17
Zobacz profil WWW
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Wracam do tematu SIKA FLEX 252. Zainteresowało mnie to, bo w piankach na Wingfoilu szwy niszczą się również w kroku, ponieważ siedzi się na desce okrakiem i szwy ocierają o deskę. Deska jest lekko chropowata i szwy zaczynają się kosmacić.

Pytanie, czy od 2019 roku masz jakiś lepszy patent, dalej używasz SIKA FLEX 252 i ile wychodzi tego SIKA FLEX 252 na piankę. Nie wiem ile tego zamówić.

Mam też piankę RipCurl Flashbomb Heatseeker. Jest bardzo ciepła. Na klacie z tyłu i przodu jest klejona, a cała reszta jest szyta. Te sklejone miejsca puszczają po całości. Klej neoprenowy pomaga na jedną sesję i po zawodach. Czy SIKA FLEX 252 będzie może lepiej trzymała?

Dzięki z góry za podpowiedź.


29 sie 2022, 22:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Pytanie, czy od 2019 roku masz jakiś lepszy patent, dalej używasz SIKA FLEX 252 i ile wychodzi tego SIKA FLEX 252 na piankę. Nie wiem ile tego zamówić.

Nie mam. Sika wymiata szczegolnie jeśli chodzi o zabezpieczenie szwów. Jedna tubka 300ml wystarczy ci może na tuzin pianek
https://solarne.info/sikaflex-252-klej- ... 5MQAvD_BwE


Cytuj:
Mam też piankę RipCurl Flashbomb Heatseeker. Jest bardzo ciepła. Na klacie z tyłu i przodu jest klejona, a cała reszta jest szyta. Te sklejone miejsca puszczają po całości. Klej neoprenowy pomaga na jedną sesję i po zawodach. Czy SIKA FLEX 252 będzie może lepiej trzymała?

Mam tą samą i ten sam problem. Niestety sika nie będzie trzymała tych pęknięć długo ale na pewno dłużej niż jedna sesja. Te pianki są mega ciepłe ale ten neopren jest trudny do reparacji.
Nie wiem czy drugi raz ją kupię.


29 sie 2022, 22:59
Zobacz profil WWW
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
czareka napisał(a):
Pytanie, czy od 2019 roku masz jakiś lepszy patent, dalej używasz SIKA FLEX 252 i ile wychodzi tego SIKA FLEX 252 na piankę. Nie wiem ile tego zamówić.

Nie mam. Sika wymiata szczegolnie jeśli chodzi o zabezpieczenie szwów. Jedna tubka 300ml wystarczy ci może na tuzin pianek
https://solarne.info/sikaflex-252-klej- ... 5MQAvD_BwE

Dzięki

BraCuru napisał(a):
czareka napisał(a):
Cytuj:
Mam też piankę RipCurl Flashbomb Heatseeker. Jest bardzo ciepła. Na klacie z tyłu i przodu jest klejona, a cała reszta jest szyta. Te sklejone miejsca puszczają po całości. Klej neoprenowy pomaga na jedną sesję i po zawodach. Czy SIKA FLEX 252 będzie może lepiej trzymała?

Mam tą samą i ten sam problem. Niestety sika nie będzie trzymała tych pęknięć długo ale na pewno dłużej niż jedna sesja. Te pianki są mega ciepłe ale ten neopren jest trudny do reparacji.
Nie wiem czy drugi raz ją kupię.

U nas na spocie, kupiliśmy chyba w 10 osób te pianki i wszystkie są rozklejone. Jest ciepła, przyjemna, elastyczna, tylko nie trzyma. W sumie to się dziwię, że jej na samym początku nie zareklamowałem. Nie przyszło mi to do głowy.

Jaką piankę planujesz wziąć jako następną? Nie przychodzi mi kompletnie żaden pomysł. Miałem już O'Neill i Xcel z górnej półki oraz tego RipCurl. Wszystko w po kilka sztuk w różnych grubościach, do tego wcześniej NeilPryde, Jobe, Prolimit, Gaastra i dalej nie wiem w co wejść. Chyba najbardziej trwała była ta pianka Xcel, ale za to trudno ją jest ubrać, bo jeszcze model z przed kilku lat i nie był aż tak elastyczny jak te nowsze pianki.

Ostatnio kupiłem Manera Magma 4/3 i jest cała szyta, a nie klejona jak ta RipCurl. Zastanawiam się nad taką samą na zimę. Tylko na fotkach nie widzę, czy jest cała w misiu, czy tak jak moja tylko na korpusie. Miś po całości jak w RC byłby najlepszy.

W suchara dalej nie chcę wchodzić.


29 sie 2022, 23:43
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
A propos pianki to przerzuciłem do wątku:
viewtopic.php?f=2&t=486&p=7809#p7809


30 sie 2022, 06:45
Zobacz profil WWW
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Tak się jeszcze zastanawiam, czy tę SIKA'ę można położyć jakoś estetyczniej? Kafelkarze mają np. jakieś patenty lub nawet narzędzia do robienia fug.

Czy nakładając SIKE muszę ją jakoś wciskać, czy położyć ją po prostu na powierzchnię i poczekać aż zaschnie, zwiąże się.


31 sie 2022, 14:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
O przepraszam, a Panu co się nie podoba w moich sika szlaczkach? ;)
Myślę, że są patenty na artystyczne wzorki. Nie szukałem żadnych.

Sike kładę się z pistoletu i ugniatam lekko wilgotnym palcem (zalecam płyn do mycia naczyń). Po 2-3h już się nie lepi. Po 12h gotowa do użycia.


31 sie 2022, 17:38
Zobacz profil WWW
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Nie chciałem Ciebie urazić :-) Bardzo podoba mi się koncepcja, ale chciałbym mieć jakiś swój wyróżnik i dodatkowy wkład w rozwój uszczelniania pianki. ☮︎ :-)


01 wrz 2022, 09:22
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
ale chciałbym mieć jakiś swój wyróżnik i dodatkowy wkład w rozwój uszczelniania pianki. ☮︎ :-)

hahaha! czekam na inspiracje! :)

Aktualne zdjęcia RipCurla :( oraz napraw liku przedniego żagla blokarta:
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek


01 wrz 2022, 10:02
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.