Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Jaki największy Wing do Wingfoila 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Na razie wszedłem w 6m jako największy Wing, jest w dostawie :). Zobaczymy co będzie dalej, czy będę jeszcze dokładał metrów, żeby latać na jeszcze słabszym wietrze.

Tak myślę, skoro Mark wchodzi już na 8m to musiał go ten Wing bardzo mocno wciągnąć. W sumie potwierdza to zachowanie moich kumpli ze potu w Belgii. Wszyscy się przesiedli. Przy okazji po 2 miesiącach każdy z nich zrzucił po 8 do 10kg, wyrobili sobie klaty i bary oraz talię na brzuchu :-) Przyjemne z pożytecznym.

Na Zalewie Zegrzyńskim mijałem kolegę na 9m Gongu. Tp wyglądało też w sumie zgrabnie.

Ja 3 raz leczę odnowioną kontuzję :-( Może teraz się uda :-)


07 wrz 2021, 14:31
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 10 lis 2021, 18:51
Posty: 1
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
Witam serdecznie kolegów, to mój pierwszy post.

Czareka, jaka jest twoja ocena co do wykorzystania skrzydeł 5m2 i 6m2. Czy odstęp powierzchni jest dobry ? Gong zaleca że 1m2 to najlepszy odstęp, maksymalnie 2m2. 1M2 szczególnie dla mniejszych powierzchni. Jakie są twoje odczucia ?

Przymierzam się do kupna dwóch skrzydeł, albo 6 i 5 lub 6 i 4 m2. Co będzie lepsze, bardziej uniwersalne. Głównie pływam na jeziorze Gardno i Tarnobrzeskim.

Moja waga oscyluje wokół 70kg, 176cm wzrostu. Doświadczenie kilkanaście lat na windsurfingu i dalej pływam.
Winga pierwsze próby były, ale jeszcze bez lawitacji. Ale bakcyl połknięty ;) Teraz zimowe kompletowanie sprzętu.


20 lis 2021, 14:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Czarku ja w tym roku nie pływałem na wingu i nie planuję wracać prędko na niego. Także nie mam własnych przemyśleń. Piszę to co usłyszałem od doświadczonych.
Mark startował na 8m i było widać, że ma to ręce i nogi. Wcale nie wygląda na aż tak duży rozmiar przez fakt że ma niskie AR.
Dodatkowo tipy tuby są mocno podkręcone co powoduje, że krawędź spływu jest zawsze napięta i nie trzepie się.


Postanowiłem kupić 7m F One Strike CWC. Miałem okazję latać na 6m i na 5m u kolegi i muszę powiedzieć, że to świetne skrzydło i rzeczywiście nie wydaje się duże. W sumie zastanawiałem się nad 8m również ale może nie będę przesadzał.

Będę kompletował dwa zestawy. WASP v2 OZONE i F ONE Strike. Ponieważ i tak latam w kilku lokalizacjach to przyda się kilka zestawów.

Na OZONE WASP mogę startować i płynąć trzymając Wing jedną ręką. na F One trzeba sobie przyczepić drążek i nawet kilka takich już widziałem. Nauczyłem się jednak startować z pozycji na jeźdźca trzymając F One w dwóch rękach, więc przestało to dla mnie odgrywać rolę. Potrzebuję na to tylko więcej wiatru. Docelowo chcę latać na desce 35L więc i tak będę potrzebował trochę więcej wiatru i start nie powinien być już żadnym problemem.

Na te moich 15 sesji udało mi się bez problemu wystartować na desce 60L przy mojej wadze 87kg. Sądzę, że 35L nie będzie robiło większej różnicy.

Do tego teka deska 35L ma ok. 4'5 (132cm) i idealnie pasuje również do kitefoila.

Wkrótce moje podróże to będzie zestaw: deska ok. 35/40L, 2 foile, 3 wingi 3/5/7 lub 4/6/8 oraz 13m Hyperlink v2 lub 11m Falcon. Wszystko zamknie się w jednym quiverze.

Od 0 do 6 kts będzie pompowanie z plaży lub z pomostu, jak będzie fala to z fali (prone), 6 do 13 kts kitefoil z Hyperlink 13m, powyżej Wingfoil. Już mnie nic nie zaskoczy nad wodą :-)

Taki jest plan :-)


01 gru 2021, 16:22
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.