Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Fenomen Wingfoila ♀︎i♂︎ 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Wingfoil to bardzo młoda dyscyplina ale rozwija się w zastraszającym tempie. W kilka lat zaczyna dominować wiele spotów. W Polsce jest ich jeszcze mało, a im bardziej na zachód tym więcej.

W ostatni weekend byłem na spocie Brouwersdam w NL i zobaczyłem masę wingów. Mam wrażenie, że było ich porównywanie tyle samo co kajtów. Przy czym kajty bardziej się rzucają w oczy i robią większe zagęszczenie. Są większe i latają nad wodą.

Nie widziałem za to nikogo uczącego się na kite, a za to sporo osób uczących się ne wingach.

Do tej pory Brouwersdam był typowo kajtowym spotem. Po drodze mijałem jeszcze spot w Bruinisse i tam nie widziałem już nikogo na kajcie. Same wingi.

Co mi się jeszcze rzuciło w oczy, to że w wingfoilu mamy od razu sporo dziewczyn, które wchodzą w ten sport. Nie tak jak w WS, KS, czy KF, które przez długi czas i w zasadzie do teraz w większości uprawiane są przez płeć męską.

Chyba co najmniej jedna trzecia na wingu to były dziewczyny. Tak się zastanawiam, czy to, że na wingu lata się bez trapezu jest tym magnesem dla dziewczyn. Trapez może im podświadomie nie pasować do outfit'u i bez trapezu lepiej się mogą wystroić.

Czy też macie podobne obserwacje? Wygląda na to, że wingfoil jest najbardziej sprawiedliwy :-)

Poniżej fajny kanał, na którym widzę coraz więcej pań



Ostatnio edytowano 29 sie 2022, 22:41 przez czareka, łącznie edytowano 1 raz



29 sie 2022, 17:37
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Zdecydowanie potwierdzam - wing będzie miał więcej dziewczyn niż inne wodne sporty deskowe


29 sie 2022, 21:59
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.