Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 maja 2018, 16:26
Posty: 63
Podziękował: 1
Podziękowano: 11
Cytuj


31 maja 2021, 20:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Hey zacząłem się uczyć foila na swoim Soulu 15m i momentami czuje się mocno przeżaglowany na linkach 17m. Jaki jest zakres dla bardziej doświadczonego foilarza ważącego koło 90kg i średniej wielkości skrzydle?
Mam Zeeko Blastera którego będę używać jeszcze z rok a później pewnie Mose Onda.
Jestem ciekaw czy w ogóle ten Soul 15m ma sens czy lepiej rozejrzeć się za 10-12m komórką lub w ogóle zrezygnować z komorowca i wymienić quiver na pompowane latawce do wave 8/10m na których fajnie by się pływało przy silnym wietrze na TT a przy mniej niż 16kts używać do foila.


24 cze 2021, 10:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Hi,

właśnie z powodu przeżeglowania sprzedałem Soul 15. Trochę więcej wiatru i mnie wyrywało. Jeszcze na Fluente W550, czyli małym foilu dawało radę na tym latać. Ale na Onda zdecydowanie nie. Też ważę w zależności od fazy diety :) między 84 a 88, więc wagowo bardzo podobnie.

Zmieniłem Soule 15 i 9 na 9 i 13 Ozone Hyperlink V2 i te 13 jest zdecydowanie lepsza dla mojej kategorii wagowej. W międzyczasie jakieś 2 lata miałem Ondę 633 (ale nie tylko). Na początku myślałem, żeby wziąć HP w 11m. Ponieważ różnica ceny między 13 i 11 była nieznaczna, a dół wydawał mi się bardzo ważny to zdecydowałem się jednak na 13m. Kosztował chyba 400 zł więcej.

Aktualnie myślę, że nie potrzeba jednak większego kite komorowego jak 11m. Mam Falcon Kauper-XT w 11m i na tym kite najczęściej latam. Fakt, że jest sporo lżejszy od HL i Soul jeszcze tylko w tym pomaga. Lotkę zamieniłem z 633 na 679 i 695. 550 mam też dalej i bardzo ją lubię.

Komuś kto chce sobie kupić Ondę 633 poleciłbym jednak W679. Onda 633 to trochę strata czasu. Nadaje się świetnie do Peak4 ale zdecydowanie nie aż tak bardzo do komórek.

Na W679 nauczysz się tak samo łatwo manewrować jak na 633 ale za to lotka jest szybsza, stabilniejsza, można z nią lepiej skakać, a do startu potrzeba może pół węzła więcej jak na 633.

Podsumowując. Komórka jak najbardziej tak na foila. Foil W679 i do tego kite HL lub podobny w 11m jako największy kite.

Mam nadzieję, że to Ci trochę pomoże.


24 cze 2021, 13:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń, jest jakiś dobry powód dla którego plywacie na komórkach zamiast na lekkich dmuchawcach przeznaczonych do wave/foila? Nie interesuje mnie pływanie przy wietrze lżejszym niż 8kts.
Na moim najbliższym spocie w Rewie, chyba nigdy nie widziałem nikogo na komórce i foilu a wszyscy pływają LEI.


24 cze 2021, 20:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Szatan napisał(a):
Dzięki za potwierdzenie moich przypuszczeń, jest jakiś dobry powód dla którego plywacie na komórkach zamiast na lekkich dmuchawcach przeznaczonych do wave/foila? Nie interesuje mnie pływanie przy wietrze lżejszym niż 8kts.
Na moim najbliższym spocie w Rewie, chyba nigdy nie widziałem nikogo na komórce i foilu a wszyscy pływają LEI.


Ja kilka razy już tam pływałem :-) Na YT mam nawet coś na Peak4 z przed dwóch lat.

Jeżeli latasz głównie w Rewie to proponuję Ci wziąć W679 i Falcon 11 Kauper-XT. Większego kite nie będziesz potrzebował. Jak przesiądziesz się na komórkę to nie będzie Ci się już nigdy chciało pompować tube kite. Jak pomyślę, że będę teraz latał czasami na Wingu i będę musiał go pompować to już mnie trzepie. Porozdawałem pompki i teraz muszę od nowa jakieś pozbierać :-)

Przy komórce powtarzam to każdemu. Bez względu jaką komórkę kupisz to nie wolno jej zalać wodą. Chodzi mi o takie zalanie na kilkaset litrów wody. Dzieje się to w przypadku, gdy początkującemu wpadnie kite do wody i za bardzo go ciągnie, żeby go postawić albo ciągnie go do brzegu, żeby go ponownie wystartować. Nawet jeżeli masz tylko 5m do brzegu, to ciągnąc taki kite na pewno zalejesz. W kite 11m wchodzi ok. półtorej tony wody i wyciągając kite na brzeg rozszczelnisz go na szwach. Dlatego jak nie widzisz szansy na wstanie bo wiatr spadnie do 3 kts i przez pół godziny nie wróci to kite należy złożyć w wodzie i wrócić z nim kładąc go na desce. Taki manewr to chwila moment. Przed skręceniem go na bar trzeba otworzyć wentyle do spuszczenia powietrza i powoli, i spokojnie nawinąć kite na bar. Po kilku razach nawet przyjemna sprawa :-) Inaczej zniszczysz komórkę już na początku.

Zanim to zrobisz oczywiście poczekaj na wiatr. Kite wstanie przeważnie sam jak przyjdzie nawet 5/6kts. Tu na forum są przykłady jak złożyć kite na wodzie. Ja często startuję i ląduję z wody, bo na brzegu nie mam często miejsca do startu i lądowania.

Powodzenia :-)


24 cze 2021, 22:18
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
czareka napisał(a):
Jak pomyślę, że będę teraz latał czasami na Wingu i będę musiał go pompować to już mnie trzepie.

W okolicach Kołobrzegu mówi się: "Strapy to kajdany, leash to pejcz a pompka to... instrybutor" ;)

Ja nie mięknę Czarku, nie dotknę pompki i dlatego nie pływam więcej na wingu ;)
Jak zrobią komórkowe wingi race to wówczas wchodzę w to hahahaha.


25 cze 2021, 08:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Ja nie mięknę Czarku, nie dotknę pompki i dlatego nie pływam więcej na wingu ;)
Jak zrobią komórkowe wingi race to wówczas wchodzę w to hahahaha.


:-) Ta pompka mnie porządnie przeraża ale dam szansę wingowi. Wszyscy u mnie na spocie już się przesiedli i są zachwyceni.

Wczoraj latałem sobie na j. Kierskim na bardzo trudnym warunku. Jezioro jest rynnowe i bardzo wąskie. Osadzone dosyć nisko. Różnica poziomów między lustrem wody i stromymi wzniesieniami to dochodzi do 30m. Do tego gęste, wysokie drzewa zwisające nad jeziorem. Mały, nawet najmniejszy błąd i można zawisnąć na drzewie. Poniżej link. GoPro nie oddaje jednak bliskości drzew.

W tym momencie myślałem sobie o Wingu, że mógłbym wejść sobie między drzewami do wody. Trochę odpłynąć i spokojnie wystartować. Jeszcze nie wiem jaki jest fun w lataniu na Wingu ale sądzę, że tyle osób nie przesiadło by się na winga, gdyby nie byłby to aż taki fun. Hmmm

No nic. Jutro drugie podejście. Odbieram deskę z Aeroboard 120L i będę się na niej ćwiczył. Zobaczę jak to jest na jeziorach z wingiem.

Generalnie planuję latać do 15-20kts na kite i powyżej na wingu.

Liczyłem, że będziesz latał na Wingu i będę mógł skorzystać z Twoich cennych wskazówek. Trochę mi zrujnowałeś tym motywację :-)

Pozdro!


25 cze 2021, 08:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Poradzisz sobie świetnie. I tego się boję że w moim przypadku byłoby podobnie i rzuciłbym kite. Jeszcze nie dorosłem do rozwodu ;)
Dawaj info ze swojego progresu na wingu - teraz Ty będziesz ekspertem i promotorem kolejnej rewolucji!


25 cze 2021, 08:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Wracając co pytania jaka jest zaleta pływania na komórce zamiast pompowcu? Widzę zaletę na TT i moim 15m Soulu gdzie pływam i skacze przy wiatrach na których LEI bym ledwie wracał w to samo miejsce.


25 cze 2021, 09:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Poradzisz sobie świetnie. I tego się boję że w moim przypadku byłoby podobnie i rzuciłbym kite. Jeszcze nie dorosłem do rozwodu ;)
Dawaj info ze swojego progresu na wingu - teraz Ty będziesz ekspertem i promotorem kolejnej rewolucji!


To już nie będzie tak łatwo. Tylko na jeziorze w POZ naliczyłem 8 wingów i tylko jeden mój kite. Na razie 2 osoby radziły sobie świetnie. Ale za chwilę będą latać lepiej. Na tym miejskim jeziorku w POZ są teraz trzy punkty, gdzie można wypożyczyć przetestować winga. W tym np. Shinn. Jestem pod wrażeniem. Do kite nie ma żadnego. Zresztą dobrze, bo ludzie by się pozabijali.

A zapomniałem dodać link z wczorajszej sesji na kite. Musiałem startować, latać i lądować perfekcyjnie jak na maszynie CNC, żeby nie mieć kłopotów. GoPro tego niestety nie oddaje. Ale zawracane było nad koronami drzew. :)

[video]https://youtu.be/B4oaRK_8DJU[/video]

Mam nadzieję, że na wingu odwiedzę takie spoty jak szwajcarskie jeziora, Lago di Garda i Chorwacką Riwierę. I że ogarnę kiedyś jakąś małą deskę 25L, co mi umożliwi zabranie sprzętu do samolotu.


25 cze 2021, 09:05
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.