Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Zakup Soula jaki rozmiar?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Proszę o podpowiedź..

Chciałem dokupić do swojego FS Soula 15m2 drugi latawiec Soul. Pomysł do tej pory odkładałem z tego względu że mam jeszcze dwa wave'owe latawce 10 i 7m2.
Dopiero teraz kiedy zaczynam dość dobrze rozumieć Soula i zwroty zaczynają wychodzić (na razie tylko rufa) oraz mam bezpośrednie porównanie do pompowańców wiem, że kitefoil najlepiej działa z latawcami komorowymi.
Oczywiście z pompowańcami da się, zwroty też wychodzą (choć jest trudniej, a przy sztagu już teraz domyślam się że będziej znacznie trudniej) to jednak komórka, a pompowaniec to dwa inne wymiary latania na foilu. Jakość ciągu, kąty na wiatr i z wiatrem... Nie trzeba tego opisywać. Foil + komórka to dla mnie żeglarstwo, natomiast z pompowańcem ( tym bardziej wave'wowym- dziękuję dobre rady google) to takie trochę pałowanie się jak na twintipie.

Moja masa to 90kg i komfortowy dla mnie zakres pływania z Soul 15 to 7-12kts przy linkach 17 lub 20m. Daję radę i przy szkwałach 17kt, ale jest to raczej mocne wyostrzenie i przeczekanie szkwału. Nie wyobrażam sobię natomiast robienia downloop'a przy mocniejszym wietrze. Przejście przez power zone powoduje u mnie niekontrolowany nabór prędkości i glebę. Wiem, że jakbym potrafił robić sztagi to spokojnie przy 15kts mógłbym pływać.

Jaki drugi rozmiar powinienem dokupic? Myślałem na początku o 8m2, ale boję się czy nie będzie za duża dziura pomiędzy 15 a 8 przy mojej technice pływania (zwroty na teraz tylko rufa). Stąd pomysł na 10m2, ale z kolei wg zakresów na stronie FS dosyć mocno zakres pokrywałby się z 15m2...
Czy powinienem kupić w takim razie 9m2??
Co możecie podpowiedzieć?


24 lis 2020, 21:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 01 cze 2020, 13:11
Posty: 18
Podziękował: 1
Podziękowano: 1
Cytuj
Miałem podobną rozterkę co ty. Waga 110. Na S15 uciagne na foilu nawet przy 20-25 kts. Wybrałem s9 i byłem zdziwiony jak raz wiatr osłabł o połowę, a ja wciąż pływałem przy niecałych 15kts.

Możesz spokojnie brać S8 i się o nic nie bać. Na tt te zakresy byłyby na styk, na foilu jest duży zapas.


25 lis 2020, 10:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
sp-qba787 napisał(a):
Jakość ciągu, kąty na wiatr i z wiatrem... Nie trzeba tego opisywać. Foil + komórka to dla mnie żeglarstwo, natomiast z pompowańcem ( tym bardziej wave'wowym- dziękuję dobre rady google) to takie trochę pałowanie się jak na twintipie.

Zgoda w 100%
Wyobraź sobie, że są rajderzy z portali kite i gazet, którzy promują wave dmuchańce jako najlepsze do fojla.
W efekcie tego bardzo sceptycznie czytam inne rewelacje tych autorów ;)

Cytuj:
Moja masa to 90kg i komfortowy dla mnie zakres pływania z Soul 15 to 7-12kts przy linkach 17 lub 20m. Daję radę i przy szkwałach 17kt, ale jest to raczej mocne wyostrzenie i przeczekanie szkwału. Nie wyobrażam sobię natomiast robienia downloop'a przy mocniejszym wietrze. Przejście przez power zone powoduje u mnie niekontrolowany nabór prędkości i glebę. Wiem, że jakbym potrafił robić sztagi to spokojnie przy 15kts mógłbym pływać.

1. Jak podłączysz S15 do 8-12m linek to dasz radę ze szkwałami ponad 20kts.
2. Z tego co czytam to prawdopodobnie za mało jedziesz w dół wiatru podczas downloopa. Czy inicjujesz dowloopa płynąć połówkę lub w jej okolicy? Jeśli tak to masz odpowiedź.
Postaraj się ostatnie 20s przed rufą puścić w dół tak aby linki prawie się luzowały.

Cytuj:
Jaki drugi rozmiar powinienem dokupic? Myślałem na początku o 8m2, ale boję się czy nie będzie za duża dziura pomiędzy 15 a 8 przy mojej technice pływania (zwroty na teraz tylko rufa). Stąd pomysł na 10m2, ale z kolei wg zakresów na stronie FS dosyć mocno zakres pokrywałby się z 15m2...
Czy powinienem kupić w takim razie 9m2??

Kowal ładnie wszystko ujął :clap:
Po 2 latach pływania na Soulach 15 i 8 doszedłem do wniosku, że S8 jednak nie pasuje mi tak dobrze do S15. Wymieniłem S8 na S6 i jest gucio jak dla mnie.
Śmiało bierz S8 i z tymi dwoma Soulami pokryjesz wiatry od 6 do 35kts.


25 lis 2020, 11:18
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Dziękuję serdecznie za podpowiedzi co do doboru latawca, jak i techniki rufy. Wydaje mi się, że mocno odpadam. Będę trenował.

Muszę przyznać, że czasami mimo początkowego sceptycyzmu co do niektórych rad Marka to na koniec są one w 100% trafione! Chciałbym jednak zobaczyć jak Panowie latacie na Soul 15 przy wiatrach 20kts plus! Ja na tt się waham odpalić go gdy wieje pod 20kts i mam problemy z ustaniem. Latawiec wyciąga mnie w powietrze. Nie wyobrażam sobię jak przy tym można jeszcze na foilu lecieć!!

Pozdrawiam!


26 lis 2020, 12:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
sp-qba787 napisał(a):
Chciałbym jednak zobaczyć jak Panowie latacie na Soul 15 przy wiatrach 20kts plus! Ja na tt się waham odpalić go gdy wieje pod 20kts i mam problemy z ustaniem. Latawiec wyciąga mnie w powietrze. Nie wyobrażam sobię jak przy tym można jeszcze na foilu lecieć!!

Pozdrawiam!


Ja na Soulu 12 z Ondą i linkami 10m przy mojej wadze latem 72 kg pływałem spokojnie przy 17-20 knt. Klucz do pływania na komórce przy mocnym wietrze to właśnie długość linek. Powyżej 12 knt i linkach 23m mam już za dużo. Zmieniam bar na 15m i jest idealnie.


26 lis 2020, 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Jakbyś był zainteresowany to mam do sprzedania swój Soul 8 w bardzo dobrym stanie. Zapraszam do kontaktu :-)


26 lis 2020, 15:20
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 maja 2020, 21:32
Posty: 103
Podziękował: 17
Podziękowano: 5
Cytuj
Na razie mam doświadczenie z linkami 17 i 20m. Przy najbliższej okazji planuję dorobić dodatkową przedłużkę tak, aby mieć 14/17/20m. Bar mam jeden :-) Chyba wolę mieć dwie przedłużki niż wozić trzy bary. Ale tutaj wszystko dopiero z czasem nabiera sensu ;-)


26 lis 2020, 21:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.