Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Jakie okulary polecacie na kite 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17 lut 2022, 17:13
Posty: 26
Podziękował: 2
Podziękowano: 0
Cytuj
Obejrzałem filmik BraCuru z Malediwów i zastanawiam się jakich okularów używacie.

Załącznik:
Komentarz: fajne okularki :)
Image00001.jpg
Image00001.jpg [ 139.85 KiB | Przeglądane 12770 razy ]


21 lut 2023, 04:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Próbowałem już przeróżnych okularów i chyba po rękawiczkach to druga rzecz na kitefoil, wingfoil itp. foil, która jest dla mnie nie do zhakowania :-)

Miałem okulary drogie i tanie i każde zawiodły. Wszystkie się zgubiły lub połamały. Miałem np. zderzenie z falą i okulary nie spadły mi nawet z nosa, ale wypadły szkiełka. Wyglądałem :geek: śmiesznie. Dobrze, że nic mi się nie stało.

Co do samego pływania w okularach to mnie rozpraszają, nie wszystko dobrze widzę. Nawet jak są polaryzujące i niby lepiej widać załamującą się falę to i tak jak słońce zachodzi za chmurą to jest za ciemno, a jak wychodzi to razi dalej po oczach. Może tylko ja mam takie odczucia, ale jeszcze nie udało mi się dobrać odp. okularów.

Lepiej lata mi się z hełmem plus pod to czapka z długim daszkiem, wtedy słońce mnie nie razi, a wszystko widzę ostro i wyraźnie.

Czapka najzwyklejsza, ponieważ i tak po sezonie do wymiany. Ważne, żeby wyrwać sobie z czubka czapki ćwieka, bo będzie pod hełmem uwierał w główkę :)

Tu moja przykładowa konfiguracja.



W ciepłych krajach jest taka korzyść, że słońce świeci pod wysokim kątem i pod taką czapką z daszkiem jest komfortowo. Do tego chroni nos, usta i całą twarz przed spaleniem się na słońcu.


28 lut 2023, 21:06
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Dla mnie okulary przegrywają z goglami na foilu. Głównie z powodu prędkości dochodzących do 60kmh. Przy takich upadkach żadne okulary nie wytrzymają.
Wałkuję temat gogli od paru lat i to też nie jest proste.
Parę dni temu wróciłem z Malediwów, gdzie testowałem hand made wersję niezatapialnych gogli Jet Pilot H2O z szybą Carl Zeiss firmy POC wykonaną z poliwęglanu.
Szybę przykleiłem niezawodnym sikaflex 252. Oryginalna szyba wypadła mi z ramek przy upadku. Wkleiłem też sobie neoprenowy nosek zasłaniający świetnie nos.
Jak do tej pory to najlepsze dla mnie rozwiązanie po utopieniu 2 gogli i połamania jednych.
Gogle narciarskie nie nadają się na wodę. Szczególnie te antyfogowe z podwójną szybką.
Ramki muszą mieć wyloty wody których na próżno szukać w goglach na śnieg.

Obrazek


01 mar 2023, 00:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2013, 14:15
Posty: 48
Podziękował: 1
Podziękowano: 6
Cytuj
Już kiedyś zakładałem wątek o okularach. U mnie żadne nie zdały egzaminu. Tanie ,drogie, duże, małe- wszystkie bardzo szybko gubiłem, niszczyłem lub nie zdawały egzaminu w wodzie.
Mam uszkodzoną rogówkę i po godzince kontaktu z woda czuję że mam piasek w oku. Przez to przestałem robić jakieś wygibasy po których lądowałem w wodzie ale mogę w zamian dłużej pływać. Przy glebie z dużą prędkością wszystkie nawet przywiązane okularki do pływania gubiłem. Pływam bez. Na gogle ala Bracuru na razie nie mam psychy :D


02 mar 2023, 16:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
To jest ten wątek:
viewtopic.php?f=2&t=882&p=5748&hilit=okulary#p5748

Z tymi goglami to nie raczej praktyka niż psycha. Mam uczulenie na słońce i nochal mi puchnie jak u porządnego alkoholika. Żadne kremy nie powstrzymują skutecznie słońca jak gogle z noskiem.
Owszem jest trochę minusów ale już się od nich przyzwyczaiłem.
Jasne że pływanie bez kasku, pianki, kamizelki i najlepiej trapezu daje kapitalne uczucie wolności. Jednak mimo tego zakładamy ten cały złom na siebie.


02 mar 2023, 18:18
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.