Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Burco Bornholm Crossing 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Przemek Korbanek napisał tak:

Z tego co pamiętam dyskusja na temat popłynięcia na foilu na Bornholm zaczęła się chyba w 2016. Marcin Tylicki wymyślił wyścig z katamaranem. Znalazł nawet jakąś organizację (nazwy nie pamiętam), która sponsoruje niezwykłe wydarzenia. Koszt asekuracji oszacowaliśmy na ok 20-30 tys. Z kolei Marek Rowiński miał pomysł popłynąć na Bornholm na foilach. Nasze rodziny miały popłynąć katamaranem i podziwiać nasze wyczyny. Mieliśmy zostać dzień lub dwa na wyspie i wrócić jak się da na foilach, a jak nie to katamaranem. Jakoś tak to pamiętam. Prawdę mówiąc uznałem, że to się nigdy nie ziści.

Sprawa nabrała rumieńców jak Marek wypalił z informacją, że jest sponsor Burco i że są zapaleni do pomysłu. Postanowiłem sprawdzić, czy dam radę kondycyjnie pokonać taki dystans i kilka razy zrobiłem ponad 100 km. Za każdym razem jednak była halsówka, a my chcieliśmy zrobić Bornholm jednym halsem. Z Adamem raz popłynęliśmy w górę wiatru NW i mieliśmy jeden hals 20 km, a kilka po 10km. Wyszło mam 100 km i nie było problemu płynąć dalej, tyle że wiatr zdechł i wylądowaliśmy w Dziwnówku w barze czekając na transport.

Sprawę logistyczną wziął na siebie Marek Rowiński (dogadywanie asekuracji, kamera, łączność, posiłki, napoje, alerty pogodowe, zgłoszenie całej akcji w SAR Kołobrzeg i na Bornholmie, itd.) Za radą Marka sprawdziliśmy sprzęt, bary, latawce mieliśmy napompowane przez noc dla pewności, śruby w deskach...

Jak już wszystko było dogadane to czekanie w boksach startowych było trochę stresujące. Kilka razy mi się ciśnienie podniosło jednak prognozy się nie sprawdziły. Dwa dni przed startem zrobiło się gorąco, dzień przed już wszystko zapięte i 13 lipca 2017, ale nie w piątek, płyniemy. Wiatr trochę za bardzo północ i jakieś 20 kts. Liczyliśmy na 15 kts i zachód...

Obrazek

Obrazek

Start z Mrzeżyna, żeby zmniejszyć kąt na wiatr. Paweł Depta z małym RIBem czeka w Mrzeżynie. Duży RIB się spóźnia dobre pół godz. Robi się nerwowo. Wyposażeni w camelbagi z piciem, batonami, i racami w końcu startujemy na 7m. Marek pierwszy z powodzeniem. Adama i mnie kilka razy wywaliła na brzeg fala przyboju. W końcu wystartowaliśmy bliżej główek portu. Pływamy poza przybojem i czekamy na łodzie, a tu niespodzianka. Jacek z dużego RIBa mówi, że nie popłynie bo mamy dać nawigatora. Zrobiło się nerwowo. Krótkofalówki, aż się gotowały od komunikatów. W końcu jakoś się sytuacja wyjaśniła i płyniemy.

Obrazek

Oprócz łódek z nawigacją mieliśmy swoją nawigację SUUNTO z wyznaczonymi wcześniej punktami na Bornholmie i Grzybowie. Nawigacja sprawdziła się rewelacyjnie. Płynęliśmy jak po sznurku. Zafalowanie było dość spore i trzeba było się pilnować, żeby lotki nie wyszły z wody. Spektakularnie wyglądały wyczyny RIBów na fali. Po ok 4 godz wylądowaliśmy na Bornholmie od zawietrznej cypla. To był błąd, ponieważ w wodzie było mnóstwo gnijących alg. Przy samym brzegu mi i Adamowi pospadały latawce , na linkach mieliśmy po 30 kg alg. Minimum pół godz obierałem to świństwo śmierdzące z linek. Po tej akcji zjedliśmy obiad, kilka fotek i dylemat, czy dalej na 7m, czy odpalamy 10m. Padło na 7m. i płyniemy do Grzybowa. Przy starcie z kolei Markowi spadł latawiec i nabrał trochę alg. Kondycja ok. Z 30km zauważyłem wiatraki. Jakieś 25 km od Grzybowa wiatr osłabł i zrobiło się nieciekawie, ale jakieś 5 km od brzegu wiatr się podniósł i wtedy się uspokoiłem. Lądowanie bez problemu i radość, daliśmy radę!!! Nie spodziewałem się tak licznego komitetu powitalnego, wszyscy uśmiechnięci... Po wszystkim wylądowaliśmy u Eli i Marka w domu na małe co nieco. Było super. Na drugi dzień czułem lekko uda, ale bez tragedii.

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to było mega fajne wydarzenie!!!!. Minusy to trochę słaby start, lądowanie w algach na Bornholmie i słabo działające krótkofalówki. Plusy, na psychikę dobrze działały motorówki i mimo wszystko krótkofalówki.

Obrazek

Obrazek


24 lip 2017, 08:58
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Gmina ładnie napisała i umieściła nas na pierwszej stronie wakacyjnego biuletynu :)

Jak mówią: …jest takie miejsce, gdzie żywioły łączą się. Ogień w sercu, woda i wiatr, to wszystko czego nam trzeba, aby dotrzeć za horyzont.
To co dla innych jest granicą dla nas jest początkiem.

Obrazek

http://gmina.kolobrzeg.pl/uploads/pub/p ... Afisz5.pdf


25 lip 2017, 14:54
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Z mojej strony napiszę jak trudno zapomnieć mistyczne dla mnie momenty kiedy płynęliśmy po "górach" Bałtyku nie widząc lądu na horyzoncie i patrząc na walkę ribów i naszą z żywiołem.
Jest nawet definicja tego: przeżycia szczytowe (peak experiences).
Ludzie przeżywający takie stany doznają "pełni swojego istnienia". Mają one miejsce poza czasem i przestrzenią, są one nieumotywowane, absolutne, wręcz bezwzględne. Są one dobre i pożądane, odgrywają ważną rolę w życiu wewnętrznym człowieka. Podczas takiego doznania jednostka przeżywa stan całkowitego lecz chwilowego uwolnienia się od lęków, niepokojów, kontroli zachowań i obrony. Osoba doznająca takich przeżyć zapomina o otaczającym świecie i traci poczucie przemijania czasu...

...W trakcie doznania mistycznego człowiek ma głębokie poczucie kontaktu ze światem, jedności i jednocześnie niezależności, często pełnego zrozumienia natury świata i własnej osoby.
Przeżycia mistyczne pojawiają się u wszystkich ludzi i pozostawiają niezatarte ślady w pamięci. Pamiętamy te zdarzenia jako coś jednoznacznie dobrego.


Za powyższe chwile dziękuję wszystkim, dzięki którym dane było mi to przeżyć.
Przypuszczam, że cała ekipa na wodzie odebrała crossing podobnie.


Parę moich fotek ku pamięci przyszłych wnuków ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


04 sie 2017, 16:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Mleczny doszlifowuje produkcje filmową. Miesiąc czasu więc liczę, że będzie to arcydzieło :)
sam skleiłem film dokumentalny ze wszystkich materiałów. wyszło 36 minut. mój pierwszy film półmetrażowy ;)
niestety nie będę wrzucał go do sieci bo dla was byłby świetną kołysanką do snu ;)
poza tym ma 3GB w HD.

Za to wrzucę teraz sporo zrzutów z naszego materiału.

Niełatwy początek:

Obrazek

sponiewierany Mleczny:
Obrazek

przedziwne perspektywy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Paweł i Kuba "Gaweł" ;)
Obrazek

Obrazek

RIB nad RIBem RIBa RIBuje ;)
Obrazek

Trochę szybko pojechawszy:
Obrazek

trochę odpoczywszy
Obrazek

Obrazek

trochę polatawszy
Obrazek

Obrazek


13 sie 2017, 18:32
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 03 mar 2017, 15:16
Posty: 92
Podziękował: 1
Podziękowano: 17
Cytuj
Mleczny stara się ze wszystkich sił ;-) Jest w takim cugu że śpi po 5 godzin i zastanawia się w co ręce włożyć. Film to trudna robota - nakręcić łatwo, ale potem nie ma zmiłuj się i trzeba na 3 dniu usiąść i odwalić kawał roboty łącznie z wyszukaniem muzy bez czego nie da się zacząć, a dobrać coś dobrego i kupić nie łatwo - ciężko jak dzień w dzień do tego są zdjęcia i regaty i montaże zaklepane już zimą - środek sezonu to podły czas ;) ALE wiem że ma fajny pomysł i wreszcie go skończy to będziemy zadowoleni, bo też mnie ta kite przygoda intryguje ;-) / eska

ps. sorry że z Shinnworda ale nie mam siły zakładać prywatnego konta i jeszcze pamiętać tych wszystkich haseł oraz się przelogowywać non stop - rozdwojenia jaźni można dostać.


14 sie 2017, 23:57
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Shinnworld_Polska napisał(a):
ALE wiem że ma fajny pomysł i wreszcie go skończy to będziemy zadowoleni, bo też mnie ta kite przygoda intryguje ;-) / eska

H A P P Y

[video]https://www.facebook.com/burcopolska/videos/1111059979038370/[/video]


04 wrz 2017, 11:24
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
klimatyczne :!:


04 wrz 2017, 11:35
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Pełna wersja już za parę dni a tymczasem IKSurfMag zauważył zajawkę i dał ładny opis:
https://www.iksurfmag.com/kitesurfing-n ... 17-teaser/


09 wrz 2017, 19:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
W drugą miesięcznicę mamy pełną wersję ;)
[video]https://www.facebook.com/burcopolska/videos/1116545755156459/[/video]


14 wrz 2017, 18:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3530
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 292
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Kto chce obejrzeć the best moment z dobra muzą (koniecznie słuchawki i oglądanko wieczorkiem na duzym ekranie) niech pyta o hasło na pw:
[video]https://vimeo.com/237719746[/video]


09 lis 2017, 11:40
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Danielbeito i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.