Odpowiedz w wątku  [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona
FS Soul 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sie 2013, 09:39
Posty: 399
Podziękował: 0
Podziękowano: 37
Cytuj
Marek pisz jak wrażenia. Ja dopiero w lipcu będę miał okazję popływać na nim u Airmana w Łebie.
Słyszałem same pochlebne opinie. Nawet konkurencja od Peter Lynna mówi że jest mega. ( BTW - Peter Lynn podobno szykuje alternatywe :lol: )


29 maja 2018, 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Na razie około 5 sesji na FS Soul. za mało aby porządnie ocenić.
Mamy 15 i 18m w WKSie. Uczymy się, testujemy na rożnych linkach od 33 do 17m.

marketing:
[video]https://www.facebook.com/flysurferkiteboarding/videos/1738127332888946/[/video]


30 maja 2018, 07:36
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
wczoraj miałem okazję testować Soula. Był to mój pierwszy raz na komórce. Ale to ciągnie :shock:
I to wszystko przy bardzo małych siłach na barze i ogólnej łatwości prowadzenia. Jestem pod wrażeniem.


01 cze 2018, 10:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Soul 18 Grzybowo 5 minut temu:
Obrazek


02 cze 2018, 17:48
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Soul 18 Grzybowo 5 minut temu:
Obrazek


Te wszystkie osoby porozkładane na plaży miały za małe rozmiary latawców by pływać? Nie wie co za maszyny leżały na plaży?


03 cze 2018, 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Wczoraj na plaży na Majorce miałem okazję obserwować Soul 18 i muszę powiedzieć, że nie zrobił na mnie wrażenia. Może rider nie był najlepszy ale nie latał ode mnie wcześniej (Apollo 12). W zestawie miał Foil Nobile i ich deskę.
Oprócz Soul był też FS Sonic 2 15 i ten wypadał dużo lepiej ale i rider był lepszy (Na Levitaz). Do kompletu był jeszcze jakiś starszy FS 21 m2, chyba Speed na TT Door. Ten kompletnie nie miał szans popływać.


04 cze 2018, 10:07
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3527
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 291
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Testowałem Soula 15 przez ostatnie 3 tygodnie na linkach 17, 24 i 32m w warunkach od 2kts do 14kts mierzonych na plaży.
W sumie zaliczyłem około 8 sesji.
Przemek kupił 18m i zrobił z 10 sesji.
Nie miałem praktycznie żadnego doświadczenia z komórkami.
Czekałem na komórkę jak Soul czyli taką podobnie zachowującą się do dmuchańców.
Jest sporo podobieństw ale też rzeczy które wciąż są problemem.
Zacznę od plusów:
- z plaży startuje praktycznie jak dmuchany,
- generuje dużo więcej mocy niż dmuchane - w ciągu pierwszych 10 minut pływania przy źle wykonanej rufie pękły mi 3 linki na raz! (stary bar z 2012).
- kąty na wiatr są wręcz absurdalne - ma się wrażenie jakby jechało się w wiatr. Mój najlepszy to 33 stopnie na wiatr!
- jazda w dół nie wymaga wachlowania.
- start z wody bardzo prosty - chyba łatwiej nawet wystartować niż dmuchany. Ciągnie się za jedną linkę i już (w większości przypadków)
Zdarzało mi se jednak dryfować ze 3 razy w tym raz wzywałem funfli z SAR. Brak wiatru przy wodzie.
- utrzymuje powietrze przez dłuuugie minuty. Przynajmniej w słabym wietrze może leżeć nawet z godzinę na wodzie i będzie wciąż miał sporo luftu.
- hangtime - kosmos - żaden dmuchany nie ma szans.
- big air - zakładam, że jak popływam więcej to pobiję swoje rekordy (13m) - jednak wymaga on innej techniki wybicia. Nie skakałem wiele bo miałem zerwane boczne w kolanie 2 miechy temu.
Mój najwyższy zanotowany skok 11m do tej pory na Soulu.
- 2 komplety linek o rożnej długości dają zacny zakres S15. Myślę, że komfortowo daję radę od 4 do 16kts. Na razie za mało pływałem w silnym wietrze aby otrzaskać się w nim.
- S15 waży 2,7kg czyli 2kg mniej niż dmuchany o podobnym rozmiarze. Co to jest za cudowny materiał, ktoś wie? Cienki jak bibułka i jednocześnie czuć, że betonowy.
- znacznie przyjemniejszy dla Kowalskiego niż modele race oraz i chyba cała rodzina speedów od FS.

Słabe strony:
- samodzielne lądowanie - przerobilem już parę technik. W słabym wietrze nie ma żadnego problemu ale jak wieje 10kts+ to trzeba się nakombinować. Aktualnie ląduję na wstecznym i dochodzę do latawca po linkach przednich.
- znacznie wolniejsze downloopy - na początku nie wyrabiałem dokręcić pętli i lądowałem w wodzie. Bar 60cm to minimum. Przemek na S18 zaciąga linkę ręcznie podczas downlopów bo inaczej nie zmieści się.
- jeśli zaczerpnie się wodę to robi się problem z dryfowaniem - tempo spada prawie do zera. Byłem 300m od główek Kołobrzegu i nie byłem w stanie do nich dopłynąć.
- dryfowanie znacznie wolniejsze niż na dmuchanych. Najlepszy powrót to zwinąć szmatę i zaiwaniać wpław.
- brak komfortu podczas pływania na morzu. Nie można oddalać się zbyt daleko od brzegu. Pływanie solo nie daję takiej frajdy jak na dmuchanych.
- trudno na nim rozpędzić się powyżej 45kmh. Są wolniejsze ze względu na gruby profil - chyba dwa razy grubszy niż modele race.
- pajęczyna linek i składanie - trochę zabiera czasu opanowanie umiejętności składania i rozwijania. Najlepiej nie odpinać baru. Sprawdzenie linek przed startem zajmuje często tyle czasu co pompowanie dmuchanego.
- trymowanie - tego się boję - na razie za mało pływałem aby mieć potrzebę trymowania.
- cena - zabija :(

Podsumowanie.
na rynku jest to pierwsza lub druga ludzka komórka. Myślę, że dla komórek jest to rewolucja jaką były bowy dla dmuchanych.
Nie mam wątpliwości, że inni producenci pójdą w tę stronę i komórki wyprą dmuchane w rozmiarze większym niż 12m.
Na pewno nie kupię już dmuchanego większego niż 10m. Aktualny mój quiver to S15, Apollo 10, 7 i 5m.
Jeśli firmy jak Cabrinha nie wypuszcą podobnego latawca to strzelą sobie w kolano.
Sprzedaż słabowiatrowych dmuchanych spadnie do marginalnego poziomu.


czareka napisał(a):
Wczoraj na plaży na Majorce miałem okazję obserwować Soul 18 i muszę powiedzieć, że nie zrobił na mnie wrażenia. Może rider nie był najlepszy ale nie latał ode mnie wcześniej (Apollo 12). W zestawie miał Foil Nobile i ich deskę.
Oprócz Soul był też FS Sonic 2 15 i ten wypadał dużo lepiej ale i rider był lepszy (Na Levitaz). Do kompletu był jeszcze jakiś starszy FS 21 m2, chyba Speed na TT Door. Ten kompletnie nie miał szans popływać.

Na pewno latawiec to nie pełen sukces. Pisałem gdzieś o tym. Ważniejsze są umiejętności i deska do słabowiatrowego pływania. A ty posiadasz oba elementy :)


04 cze 2018, 11:53
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):

Podsumowanie.
na rynku jest to pierwsza lub druga ludzka komórka. Myślę, że dla komórek jest to rewolucja jaką były bowy dla dmuchanych.
Nie mam wątpliwości, że iny producenci pójdą w tę stronę i komórki wyprą dmuchane w rozmiarze większym niż 12m.
Na pewno nie kupię już dmuchanego większego niż 10m. Aktualny mój quiver to S15, Apollo 10, 7 i 5m.
Jeśli firmy jak Cabrinha nie wypuszcą podobnego latawca to strzelą sobie w kolano.
Sprzedaż słabowiatrowych dmuchanych spadnie do marginalnego poziomu.


czareka napisał(a):
Wczoraj na plaży na Majorce miałem okazję obserwować Soul 18 i muszę powiedzieć, że nie zrobił na mnie wrażenia. Może rider nie był najlepszy ale nie latał ode mnie wcześniej (Apollo 12). W zestawie miał Foil Nobile i ich deskę.
Oprócz Soul był też FS Sonic 2 15 i ten wypadał dużo lepiej ale i rider był lepszy (Na Levitaz). Do kompletu był jeszcze jakiś starszy FS 21 m2, chyba Speed na TT Door. Ten kompletnie nie miał szans popływać.

Na pewno latawiec to nie pełen sukces. Pisałem gdzieś o tym. Ważniejsze są umiejętności i deska do słabowiatrowego pływania. A ty posiadasz oba elementy :)


Wczoraj miałem znowu okazję popatrzeć na FS Soul. Na mojej plaży na Majorce pływa jakiś przedstawiciel z FS. Przyniósł kilka FS Soul ze sobą.

Rzeczywiście profil jest gruby. Mój Apollo ma wyższy AR. Na spocie miałem w tym czasie Shinn Jackson 145 vs Nobile Składak. Plus ja Fluente i FS miał foil Nobile.

Moim zdaniem korzyści FS Soul były wątpliwe pomimo tego, że ja miałem 12 m2 a FS Soul miał 15 m2.

Warunek na Majorce na mojej plaży w Can Pastilla wygląda tak, że przeważnie wiatr zaczyna dmuchać równo i rośnie do 13 kts mniej więcej od 12 do 16/17 i potem spada do godziny 19/20. Tak też było wczoraj. Końcówka wyglądała tak, że jak już kończyliśmy to w tym samym momencie leżeliśmy w wodzie.

Moim zdaniem nie widzę aż takiego sensownego zastosowania dla tego soft kite. Miałem w przeszłości już 3x 19 m2 w sumie dobre soft kite'y ale w kryzysowych momentach jak np. szkwał i to nie jakiś wielki lub brak wiatru to była masakra. Jak taki kite napije się wody to staje się nieprzyjemnie. Zresztą tak jak piszesz, że daleko od lądu tym się nie pływa, bo powrót może być kiepski.

Do tego oczywiście wysoka cena, za którą można sobie kupić cały komplet bardzo dobrych kite'ów.

Mimo tego cały czas łazi mi po głowie soft kite, bo rzeczywiście w odp. warunkach może dać sporo przyjemności. Ale wg mnie takim kite będzie FS Sonic 2 lub podobne OZONy itp. Akurat ten Soul jest moim zdaniem dla kitefoil przestrzelony. Oczywiście znajdzie swoich nabywców. Nie kupił go za takie pieniądze, bo np. Cabrinha Apollo świetnie go zastąpi i ma jeszcze kilka korzyści vs FS Soul.

A i dziękuję za te umiejętności :-)

A na koniec chillout'cik z Majorki z przedwczoraj. Standardowy wiatr na tym spocie. W sumie nie ma dnia, żeby tak nie było w miesiącach od maja do września.

[video]https://youtu.be/W8q2EoLalQQ[/video]


05 cze 2018, 07:25
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26 sie 2015, 08:19
Posty: 176
Lokalizacja: Iława
Podziękował: 13
Podziękowano: 10
Cytuj
czareka napisał(a):
BraCuru napisał(a):

Podsumowanie.
na rynku jest to pierwsza lub druga ludzka komórka. Myślę, że dla komórek jest to rewolucja jaką były bowy dla dmuchanych.
Nie mam wątpliwości, że iny producenci pójdą w tę stronę i komórki wyprą dmuchane w rozmiarze większym niż 12m.
Na pewno nie kupię już dmuchanego większego niż 10m. Aktualny mój quiver to S15, Apollo 10, 7 i 5m.
Jeśli firmy jak Cabrinha nie wypuszcą podobnego latawca to strzelą sobie w kolano.
Sprzedaż słabowiatrowych dmuchanych spadnie do marginalnego poziomu.


czareka napisał(a):
Wczoraj na plaży na Majorce miałem okazję obserwować Soul 18 i muszę powiedzieć, że nie zrobił na mnie wrażenia. Może rider nie był najlepszy ale nie latał ode mnie wcześniej (Apollo 12). W zestawie miał Foil Nobile i ich deskę.
Oprócz Soul był też FS Sonic 2 15 i ten wypadał dużo lepiej ale i rider był lepszy (Na Levitaz). Do kompletu był jeszcze jakiś starszy FS 21 m2, chyba Speed na TT Door. Ten kompletnie nie miał szans popływać.

Na pewno latawiec to nie pełen sukces. Pisałem gdzieś o tym. Ważniejsze są umiejętności i deska do słabowiatrowego pływania. A ty posiadasz oba elementy :)


Wczoraj miałem znowu okazję popatrzeć na FS Soul. Na mojej plaży na Majorce pływa jakiś przedstawiciel z FS. Przyniósł kilka FS Soul ze sobą.

Rzeczywiście profil jest gruby. Mój Apollo ma wyższy AR. Na spocie miałem w tym czasie Shinn Jackson 145 vs Nobile Składak. Plus ja Fluente i FS miał foil Nobile.

Moim zdaniem korzyści FS Soul były wątpliwe pomimo tego, że ja miałem 12 m2 a FS Soul miał 15 m2.

Warunek na Majorce na mojej plaży w Can Pastilla wygląda tak, że przeważnie wiatr zaczyna dmuchać równo i rośnie do 13 kts mniej więcej od 12 do 16/17 i potem spada do godziny 19/20. Tak też było wczoraj. Końcówka wyglądała tak, że jak już kończyliśmy to w tym samym momencie leżeliśmy w wodzie.

Moim zdaniem nie widzę aż takiego sensownego zastosowania dla tego soft kite. Miałem w przeszłości już 3x 19 m2 w sumie dobre soft kite'y ale w kryzysowych momentach jak np. szkwał i to nie jakiś wielki lub brak wiatru to była masakra. Jak taki kite napije się wody to staje się nieprzyjemnie. Zresztą tak jak piszesz, że daleko od lądu tym się nie pływa, bo powrót może być kiepski.

Do tego oczywiście wysoka cena, za którą można sobie kupić cały komplet bardzo dobrych kite'ów.

Mimo tego cały czas łazi mi po głowie soft kite, bo rzeczywiście w odp. warunkach może dać sporo przyjemności. Ale wg mnie takim kite będzie FS Sonic 2 lub podobne OZONy itp. Akurat ten Soul jest moim zdaniem dla kitefoil przestrzelony. Oczywiście znajdzie swoich nabywców. Nie kupił go za takie pieniądze, bo np. Cabrinha Apollo świetnie go zastąpi i ma jeszcze kilka korzyści vs FS Soul.

A i dziękuję za te umiejętności :-)

A na koniec chillout'cik z Majorki z przedwczoraj. Standardowy wiatr na tym spocie. W sumie nie ma dnia, żeby tak nie było w miesiącach od maja do września.

[video]https://youtu.be/W8q2EoLalQQ[/video]

Taki ładny zwrot z downloopem a potem bęc!!! :D
Ale Ty masz tam suuuper.....
Ja dziś do Kadyn....najpierw spacer 100m bo płycizna , a potem w mętnej wodzie to nigdy nie wiem czy już jest dno czy za chwilkę????.... :oops:
Pozdrawiam
z Iławy


05 cze 2018, 09:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Tak Majorka to raj dla Foila. Nie ma dnia bez wiatru. W zimę wieje i 40 węzłów. Woda w zimę 17 stopni, powietrze coś między 12 i 27.

Latam akurat z Düsseldorf i w sezonie z okolicznych lotnisk mam kilkadziesiąt połączeń dziennie. Wychodzi mnie taniej jak wyjazd do Polski.

W zimę samochód na miesiąc to koszt ok. 20€ z ubezpieczeniem itp.

W lecie można startować tylko w dwóch miejscach ale wiatr jest zawsze w idealnym kierunku.

Zamieniłem FUE na PMI.


05 cze 2018, 10:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 207 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.