Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Flysurfer Peak 4 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
kukus napisał(a):
Jakieś nowe przemyślenia w temacie?
Szukam czegoś na słaby wiatr i myślałem o 11tce. Od 10 do 25kn latam na HL v1 9m. Kwestia pokrycia około 6-15kn.


Przydatność zależy od tego na jakim foilu latasz. Jakie masz skillsy i jaki styl preferujesz.

Nadaje się super na Fale, na duże lotki o mniejszym AR, do ćwiczenia tricków. Rewelacyjny kite do wybranych zastosowań.


26 sie 2021, 14:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
kukus napisał(a):
Jakieś nowe przemyślenia w temacie?
Szukam czegoś na słaby wiatr i myślałem o 11tce. Od 10 do 25kn latam na HL v1 9m. Kwestia pokrycia około 6-15kn.


Tu jest ciekawa dyskusja na Kf.com na temat latawców w zakresie 8-12kts. Jedni polecają double skin foil kite, inni peak4 a jeszcze inni 1 strut LEI
https://kiteforum.com/viewtopic.php?f=197&t=2410884

Sam się przymierzam powoli do latawca na taki warunek


26 sie 2021, 15:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 cze 2020, 21:56
Posty: 34
Podziękował: 4
Podziękowano: 2
Cytuj
Cały przeczytany i ogólnie nie wiele z tego wynika. Każdy chwali to co ma...
Chrono 15 czy Peak 11? Lipę widzę taką, że pływając przy skrajnie niskim wietrze, latawiec potrafi wpaść do wody i koniec. Pomysł na dużego Peaka jest taki że dłużej powisi w powietrzu niż komórki ale mam wrażenie że nikt nie używa Peaka w takim rozmiarze, wszyscy 5,6,8.


26 sie 2021, 21:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
kukus napisał(a):
Cały przeczytany i ogólnie nie wiele z tego wynika. Każdy chwali to co ma...
Chrono 15 czy Peak 11? Lipę widzę taką, że pływając przy skrajnie niskim wietrze, latawiec potrafi wpaść do wody i koniec. Pomysł na dużego Peaka jest taki że dłużej powisi w powietrzu niż komórki ale mam wrażenie że nikt nie używa Peaka w takim rozmiarze, wszyscy 5,6,8.


Nie do końca tak jest. Chrono i Peak to kite'y do kompletnie innego zastosowania. Peak używasz z Foilem takim jak Onda, a Chrono z takim jak Fluente. Na Chrono będziesz skakał 15m i wyżej, a na Peak będziesz ujeżdżał fale. Chrono nie nadaje się na śródlądzie, a Peak do race. Na Peak 11 lata sporo ludzi. Spotykam na spocie w Warszawie i w Poznaniu. Peak można podnieść z wody stosunkowo łatwo. Jest kilka filmików na YT. Dwa kite'y są rewelacyjne. Można pisać bardzo dużo na ten temat.


26 sie 2021, 23:41
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 27 maja 2018, 18:59
Posty: 106
Podziękował: 7
Podziękowano: 9
Cytuj
Ja się skłaniam do Airush Ultra 12m na warunek 8-12kts bo w Rewie gdzie będę pływać 95% czasu jak mi ten Peak4 wpadnie do wody i go nie wystartuje będę miał długie pływanie do brzegu.
double skina już nie chce 3 lata pływania na Soulu wystarczająco mnie zniechęciły do kołdry.
Widzę z filmików, że Peak jest piekielnie szybki więc łatwo pewnie wylądować nim w wodzie.


27 sie 2021, 08:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Szatan napisał(a):
Ja się skłaniam do Airush Ultra 12m na warunek 8-12kts bo w Rewie gdzie będę pływać 95% czasu jak mi ten Peak4 wpadnie do wody i go nie wystartuje będę miał długie pływanie do brzegu.
double skina już nie chce 3 lata pływania na Soulu wystarczająco mnie zniechęciły do kołdry.
Widzę z filmików, że Peak jest piekielnie szybki więc łatwo pewnie wylądować nim w wodzie.


Jak masz głównie pływać na rewie w 8 do 12kts to ten Airush zrobi robotę. Miałęm w 9 i 12m. Bardzo fajny kite ale oczywiście Peak4 bije go na głowę w warunkach szkwalistych i na falach.

Jak Ultra spadnie do wody i go zaleje to też masz powrót wpław do brzegu. Jak wiatr jest słabszy i kite się zmoczy to go nie odkleisz od wody. Często bridle haczą się o tube i też nie ma jak tego rozplątać. W takich warunkach Peak nawet nie dotknie wody.

Nie to żebym namawiał. Sam już sprzedałem swoje Peaki, chociaż czasami mi ich brakuje to do moich lotek Fluente i W695 już nie bardzo pasowały. Jak masz lotkę ok. 1000 - 1500 cm2 to poszedłbym jednak w Peak4.


27 sie 2021, 09:37
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 23 sie 2018, 01:21
Posty: 24
Lokalizacja: Gdynia
Podziękował: 0
Podziękowano: 3
Imię i nazwisko: Radek Jachimowicz
Cytuj
Jeśli chodzi o Ultrę na graniczne warunki to wg. mnie szkoda czasu na ten latawiec. Zdecydowanie polecam Ozone Alpha. Mam porównanie z pływania w granicznych warunkach około 10 węzłów plus minus.
Posiadam Alpha 14m a mój kolega Ultrę, wprawdzie 12m ale jest lżejszy (kolega nie latawiec :).
Ja nie mam problemu z restartem przy granicznym wetrze a Ultra przez podcięty kształt tipów klei się do wody, nie chce wstać na wstecznym i generalnie jest mega ciężko to wyciągnąć z wody.
Alpha ma tipy podcięte bardziej w kąt prosty i startuje jak złoto na wstecznym przy słabym wietrze kiedy nie ma szans przekręcenia latawca na bok. Trzyma kształt i nie rozpłaszcza się jak naleśnik.

Z mojej strony jeśli już latawiec LEi na słabe warunki to zdecydowanie Ozone Alpha tak myślę. Sam kiedyś chciałem kupić Ultrę ale okazało się, że Alpha jest ciut lżejsza i ta decyzja okazała się strzałem w 10 w moim przypadku :).


01 wrz 2021, 00:26
Zobacz profil

Dołączył(a): 08 cze 2020, 21:56
Posty: 34
Podziękował: 4
Podziękowano: 2
Cytuj
Krótka informacja gdyby ktoś miał podobne rozterki. Fone Breez 13m spadł z nieba nim pilot przebił się przez przybój komentując to donośnym KUR słyszalnym w całej okolicy :), Chrono 15m wisiało w powietrzu ale po krótkiej próbie kumpel darował sobie bo wiedział jak to się skończy.
Peak 4 metrów 11 :D Pływanie byle jakie ale 20 halsów zrobione i co najważniejsze na czym mi zależało... ani razu nawet przez ułamek sekundy nie miałem obawy, że latawiec spadnie z braku wiatru i będzie problem. On nie spada z nieba :) Jakbym się na plaży nie bawił, można go ustawić w każdym miejscu okna w każdej pozycji i będzie wisiał :) Nie jest najszybszy, oczywiście po kraksie na wodzie byłby problem z wystartowaniem ale dopóki cokolwiek wieje i nie popełnimy błędu jest super. A na tym zależało mi najbardziej, gdy przyjdzie dziura aby latawiec utrzymał się w powietrzu i by przeczekać a nie by spławikować po tym jak latawiec spadnie na wodę.


07 wrz 2021, 22:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 684
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
kukus napisał(a):
On nie spada z nieba :)


Dokładnie tak jest. Ma super drift i jak na przyboju fala zmywa do brzegu a w górze jest te kilka węzłów to Peak4 zawsze będzie podążał przed nami.

Dla foili takich jak Onda jest to idealny kite.

Na krótkich linkach np. 14 m jest do tego już bardzo szybki.


07 wrz 2021, 23:44
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 08 cze 2020, 21:56
Posty: 34
Podziękował: 4
Podziękowano: 2
Cytuj
Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne. Jutro wracam na półwysep na dalsze próby a prognoza raczej dla Peaka :)
Z minusów wydaje mi się, że ten latawiec bardzo słabiutko idzie pod wiatr ale może to kwestia zbyt słabego wiatru.
Pewnie po powrocie napiszę jeszcze o zaletach i wadach jak popływam więcej.
Na ondzie nie pływam ale coś w ten deseń ;) https://www.instagram.com/p/CRHlsvkL55h/?utm_source=ig_web_copy_link


08 wrz 2021, 22:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.