Regulamin

 1. Zasady ogólne.
  1. Udział w dyskusyjnym FoilForum.pl oznacza akceptację niniejszego Regulaminu. Zapisy tego Regulaminu dotyczą wiadomości (postów), informacji zamieszczanych w profilach, awatarów oraz zdjęć, wiadomości prywatnych, podpisów (sygnatur), a także wszelkich innych materiałów zamieszczanych w serwisie przez użytkowników.
  2. Administrator FoilForum.pl nie weryfikuje i nie moderuje wiadomości przed ukazaniem się na forum. Zauważając nieodpowiednią dyskusję, wiadomość lub inny materiał - prosimy o użycie opcji raportowania.
  3. Wszelkie materiały niezgodne z Regulaminem będą usuwane, a ostateczna interpretacja zapisów tego Regulaminu pozostaje w gestii administratora i moderatorów.
  4. Regulamin niniejszy obowiązuje od momentu jego opublikowania. Administrator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w niniejszym Regulaminie. Wszelkie zmiany stają się obowiązujące w momencie ich opublikowania na FoilForum.pl.
 2. Szacunek zasadą nadrzędną
  1. Masz prawo być sobą, wyrażać swoje opinie, nastroje i emocje. Pamiętaj jednak, że obowiązują Cię zapisy tego Regulaminu, a Twoje działania zawsze powinny wykazywać szacunek dla innych użytkowników.
  2. Nie atakuj innych, nie krytykuj, nie wyśmiewaj i nie poniżaj słownie. Jeżeli nie zgadzasz się z poradą lub opinią innego użytkownika - nie pisz tylko tego, że się myli, napisz dlaczego.
  3. Jeśli jakaś sprawa prywatna wymaga wyjaśnień pomiędzy Tobą a innym użytkownikiem - zrób to prywatnie. Nie zamieniaj FoilForum.pl w miejsce skarg, zażaleń i osobistych utarczek z innymi.
  4. Zanim coś napiszesz lub zamieścisz jakieś materiały, zastanów się, czy zrobiłbyś to na forum stworzonym przez Ciebie.
  5. Bądź tolerancyjny szczególnie dla nowych użytkowników. Pomóż im odnaleźć odpowiednie informacje i włączyć się do społeczności FoilForum.pl.
  6. Działania administratora i moderatorów służą prawidłowemu funkcjonowaniu FoilForum.pl. Jeśli popełniłeś błąd, przyjmij ich działania ze zrozumieniem, ponieważ nie mają one na celu wykazania wyższości, osobistej racji lub też charakteru odwetu albo zemsty.
 3. Czego nie robić i nie zamieszczać
  1. Użytkownik może posiadać tylko jedno konto na FoilForum.pl. Jeżeli utracisz dostęp do swojego konta, nie zakładaj drugiego, ponieważ wiąże się to z ryzykiem wykluczenia (bana). W przypadku wykrycia posiadania przez użytkownika więcej niż jednego konta, wszystkie ujawnione konta zostaną usunięte. Jeżeli chcesz zmienić nazwę użytkownika, skontaktuj się z administratorem.
  2. Nie wolno zakładać takich samych tematów w różnych działach Forum, ani też duplikować tematów niedawno założonych przez siebie lub innych.
  3. Przed założeniem tematu skorzystaj z wyszukiwarki (SZUKAJ – górny lewy narożnik strony), aby sprawdzić, czy podobny temat już nie istnieje. Załóż temat w odpowiednim dziale FoilForum.pl.
  4. Nie wolno zamieszczać treści niezgodnych z obowiązującym prawem, naruszających dobro innych osób, firm lub instytucji. W szczególności treści:
   • uznanych powszechnie za wulgarne, obraźliwe, oszczercze wobec innych,
   • dyskryminujących na tle rasowym, wyznaniowym, etnicznym, orientacji seksualnej,
   • faszystowskich, propagujących przemoc, uznawanych powszechnie za drastyczne czy przerażające,
   • związanych z pornografią,
  5. łamiących prawa autorskie i przyczyniających się do rozpowszechniania piractwa.
  6. Użytkownik nie powinien podejmować działań mających na celu "podbijanie" jego tematu (tak aby znajdował się wyżej na liście).
  7. Jeżeli chcesz podziękować innemu użytkownikowi za okazaną pomoc - skorzystaj z opcji "Podziękowań", klikając w odpowiedni odnośnik pod wiadomością.
  8. Zabrania się tworzenia wzajemnych "grup adoracji" składających się z użytkowników dziękujących sobie za każdą napisaną wiadomość. Jest to traktowane jako nadużywanie systemu podziękowań w celu "nabijania" licznika otrzymanych podziękowań.
  9. Nazwa użytkownika nie powinna zawierać treści wymienionych w podpunkcie d, a także nie może składać się w całości lub w części z adresu email, adresu strony WWW lub domeny internetowej.
  10. Wiadomości uznane przez administratora za nic nie wnoszące do dyskusji, w szczególności służące zwiększaniu licznika napisanych wiadomości, mogą zostać usunięte.
 4. Dane osobowe / Awatar / Podpisy
  1. Podczas rejestracji obowiązkowo podana musi być nazwa użytkownika. Zachęcamy do dobrowolnego umieszczenia swojego imienia i nazwiska oraz lokalizacji.
  2. FoilForum.pl nie przewiduje posiadania podpisów.
  3. Zabrania się używania logo lub nazwy FoilForum.pl (w całości lub części) jako awatara użytkownika. Nie wolno również używać nazwy użytkownika, mogącej budzić skojarzenia o powiązaniu z administratorem lub FoilForum.pl.
  4. Awatar użytkownika nie może zawierać adresu email, adresu strony WWW lub domeny internetowej.
  5. Nazwy moderatorów (zielony) i administratorów (czerwony) posiadają inny kolor w celu łatwiejszej identyfikacji.
 5. Reklamy i treści komercyjne
  1. Niedopuszczalne jest umieszczanie przez użytkowników treści reklamowych, linków afiliacyjnych oraz ogłoszeń o charakterze komercyjnym poza działami FoilForum.pl do tego wyznaczonymi.
  2. Na FoilForum.pl mogą ukazywać się reklamy. Administrator ma prawo nie wyświetlać reklam wybranym grupom użytkowników (np. wszystkim użytkownikom zarejestrowanym).
  3. Administrator nie jest pośrednikiem pomiędzy oferentem a nabywcą i nie ponosi odpowiedzialności za treść ofert reklamowych i przebieg transakcji.
 6. Ograniczenia, kary i ostrzeżenia
  1. Posty oraz tematy niezgodne z Regulaminem będą usuwane lub modyfikowane przez moderatorów. Administrator i moderatorzy dokładają starań, aby dokonywać możliwie najmniejszej ingerencji w zamieszczane na FoilForum.pl treści, w celu dostosowania ich do zapisów tego Regulaminu.
  2. Użytkownicy łamiący Regulamin, netykietę i ignorujący upomnienia administratora i moderatorów mogą otrzymać ostrzeżenia lub blokadę na dostęp do FoilForum.pl (Ban).
  3. Ostrzeżenia przyznawane są za brak stosowania się do zasad Regulaminu, w szczególności niewłaściwe słownictwo, brak szacunku do innych użytkowników, niepożądaną reklamę i skłócanie innych użytkowników.
  4. Administrator i moderatorzy mogą podjąć decyzję o natychmiastowym „banie”, w przypadku stwierdzenia przewinień użytkownika dotyczących łamania tego Regulaminu.
 7. Treści, prawa i ograniczenie odpowiedzialności
  1. Nie usuwamy kont, wiadomości i innej treści zamieszczonej przez użytkowników rezygnujących z korzystania z FoilForum.pl. Użytkownik, zamieszczając jakiekolwiek treści, wyraża zgodę na bezterminowe ich wykorzystywanie (w tym publikowanie i rozpowszechnianie) przez administratora. Użytkownik może wystąpić o usunięcie materiałów z FoilForum.pl, jednak to administrator podejmuje decyzję o tym czy je usunąć. Jeżeli nie chcesz być identyfikowany z FoilForum.pl w żaden sposób, zamkniemy Twoje konto i zmienimy zawarte w nim informacje tak, aby nie zawierały jednoznacznie identyfikujących Cię charakterystyk. Zamknięcie konta oznacza bezpowrotną utratę dostępu do niego.
  2. Zamieszczając jakiekolwiek treści, zgadzasz się na to, że:
   • zamieszczane przez Ciebie materiały nie są w całości lub w części niezgodne z prawem,
   • jesteś właścicielem zamieszczanych materiałów lub posiadasz nieograniczone prawa do publikacji i przekazania ich nam,
   • nie podejmiesz przeciwko nam żadnych działań w związku z zamieszczonymi i przekazanymi treściami / materiałami
  3. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści dostępne na witrynach, do których zamieszczono łącza. Ponadto, zamieszczenie łączy do jakiejkolwiek strony nie oznacza, że administrator popiera daną stronę i jej właściciela, oraz treści tam zamieszczane.
  4. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczone przez użytkowników, w szczególności treści nie spełniające zasad tego Regulaminu. Treści te wyrażają punkt widzenia użytkowników, którzy je zamieszczają.
  5. Administrator nie gwarantuje, że FoilForum.pl będzie działać nieprzerwanie i bezbłędnie.
  6. Administrator zastrzega sobie prawo do zmiany FoilForum.pl lub cofnięcia prawa dostępu do niego w każdej chwili.
  7. Administrator nie udziela żadnego rodzaju gwarancji związanych z dostępnością, dokładnością, rzetelnością i zawartością FoilForum.pl.
  8. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za żadne szkody powstałe w wyniku użytkowania lub niemożności użytkowania FoilForum.pl.
  9. Administrator oraz wszelkie osoby lub podmioty będące autorami informacji zawartych na FoilForum.pl, nie ponoszą odpowiedzialności za wszelkie następstwa, w szczególności szkody wynikające z zastosowania informacji zawartych na FoilForum.pl.
  10. Administrator może w każdej chwili i według swojego uznania usunąć lub modyfikować zawartość zamieszczoną przez użytkowników na FoilForum.pl.
  11. Administrator nie jest pośrednikiem i organizatorem oraz nie ponosi odpowiedzialności za udział w wyjazdach komercyjnych i prywatnych ogłaszanych przez użytkowników.
 8. Reklamacje
  1. Zgłoszenia reklamacyjne będą rozpatrywane przez administratora w terminie 14 dni od dnia zgłoszenia reklamacji. Administrator zastrzega sobie jednak prawo do pozostawienia reklamacji bez rozpoznania, jeżeli wynikać one będą z nieznajomości postanowień niniejszego Regulaminu lub przepisów prawa.
  2. Reklamacje można zgłaszać przy pomocy formularzy kontaktowych dostępnych na FoilForum.pl.
  3. Administrator pozostawi bez rozpoznania składane reklamacje dotyczące usług świadczonych przez inne osoby fizyczne lub prawne przy wykorzystaniu funkcji FoilForum.pl. Administrator nie ma również obowiązku przekazywania reklamacji podmiotowi właściwemu do realizacji reklamacji.


Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.