Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kitefoil =>> do Wingfoil 
Autor Wiadomość

Podziękował: 31
Podziękowano: 104
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Hi Kitefoilersi,

jeżeli zaplątaliście się w ten wątek to pewnie świta wam zmiana dyscypliny z Kitefoila na Wingfoila. Prawdopodobnie największym blokersem dla was są duże deski i wstawanie na wingfoila. Potem to wiadomo. Sielana :-)

Chciałbym was zapewnić, że po krótkim czasie, jakichś kilkunastu do kilkudziesięciu sesji, możecie latać na małych deskach. Moim zdaniem optymalnie tak ok. -40L do wagi ciała jako taki allrounder. Można na mniejszych - 60, ale wtedy już na wietrze od 13 kts.

Szybkie wstawanie na desce i odpalanie foila też jest tak banalne jak odpalanie na kitefoilu.

Całą resztę można schować między bajki. Nie potrzebujecie dużych desek. Nie sprawiają zresztą takiego fun'u jak deski mniejsze 4'4 do 4'8.

Kluczowy jest start taki jak prezentuje tu w innych wątkach. Zapraszam do poćwiczenia.

Powodzenia!

04 sie 2022, 12:26
Zobacz profil WWW

Podziękował: 1
Podziękowano: 6
Hej,
cały czas obserwuję jak to pływanie na Wingu się sprawdza na moim spocie w Powidzu. Przy każdej wietrznej pogodzie ktoś z Wingiem się pojawia, a nawet próbują przy granicznych warunkach.
Szukam też plusów i wyższości Winga nad KF. Ciężko mi coś znaleźć. Pływa się w większym wietrze to raz, dwa to troszkę a nawet dużo wolniej . Trzy to skoki. Ze skakaniem na kf mają bardzo mało wspólnego, bardziej przypominają wyrywanie sprzętu jak na WS niż KF. Doskonale zdaję sobie sprawę, że wszystko zależy od stanu wytrenowania i progresu. Miałem okazję spróbować i oglądam namiętnie naukę innych. Moje zdanie jest takie, że tak naprawdę będzie to dla mnie cofnięcie się w tym co robię teraz, jakiś swego rodzaju regres w porównaniu z kf. Jestem świadomy tego do jakiego poziomu mogę dojść na Wingu i mnie nie przekonuje. Jedyny pozytwyw i to spory to zmiana tak naprawdę dyscypliny i nauka oraz progres od początku. Inne mięśnie biorą udział w trzymaniu Winga, bardziej wymagający i męczący. Ale po jakimś czasie wszystko się trochę nudzi i mamy mniejszy zapał do naszych pasji, widzę to po sobie i moich znajomych i chyba dlatego ta zmiana się odbywa KF=>Wing.
I mam jeszcze jedno przemyślenie: jak wyglądała by cała zmiana gdyby to jako pierwszego wymyślili winga a po kilku sezonach zaczęli by się pojawiać kajciarze. W tą stronę chyba poszłoby szybciej. Pływasz sobie sobie zajebiście na Wingu a tu jakiś młokos opływa ciebie prawie dookoła a na koniec jeszcze nad tobą przeleci:)

09 sie 2022, 11:15

Podziękował: 252
Podziękowano: 136
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
janciowodnik napisał(a):
I mam jeszcze jedno przemyślenie: jak wyglądała by cała zmiana gdyby to jako pierwszego wymyślili winga a po kilku sezonach zaczęli by się pojawiać kajciarze. W tą stronę chyba poszłoby szybciej. Pływasz sobie sobie zajebiście na Wingu a tu jakiś młokos opływa ciebie prawie dookoła a na koniec jeszcze nad tobą przeleci:)

daje do myślenia.
Moje początki z kajtem były trudne i bolesne - 2002 rok. Jednakże pierwszego foila kupiłem zanim spróbowałem. Miłość od pierwszego wejrzenia.
Jakby taki wing był przed kitefoilem to nie miałbym wątpliwości kupić nowy zestaw KF. Ale czy rzuciłbym winga? Chyba nie...

09 sie 2022, 23:53
Zobacz profil WWW
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ]