Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Wingfoiling, Pumpfoiling - ultra lekki wiatr 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 690
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 146
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Hi Forum,

powoli zbliżam sie do punktu, który sobie zaplanowałem w kontekście latania na wingu na bardzo słabym wietrze ze sprzętem o małych gabarytach.

Startuję już na foilu 1600 cm2 z docku z wingiem. Dzięki temu, że foil jest mały, to mogę na nim osiągnąć już całkiem zadowalającą szybkość oraz sobie fajnie pozakręcać. 1600 daje mi się też świetnie podpompować w skrajnych warunkach. Nawet na 0 kts i dojechać do najsłabszego podmuchu wiatru, kilkaset metrów dalej. Na F One Jam 1600 czuję się już na tyle pewnie, że spoko mogę sobie polatać godzinę i dłużej bez wpadania do wody, więc robię sobie taką całą sesję na ultra słabym wietrze z małym wingiem 4 m2 i mam świetną zabawę, podczas gdy nawet na desce DW z 7 m2 wingiem byłoby to niemożliwe.

Sprzęt jest bardzo ważny w progresie. Miałem kilka razy okazję polatać na jakichś samoróbkach i zawsze jest to trudne. Jeszcze trudniejsze będzie to dla osób, które sie dopiero uczą. Dlatego nie polecam takich samoróbek na początku.

Takoon oferuje tanie zestawy, deska plus foil. Jak się znudzi, lub się z niego wyrośnie, to za kilka zł mniej można to odsprzedać. Schodzi jak świeże bułeczki. Jak się ktoś już wczuje to można sobie kupić jakiś zestaw bardziej pro, chociaż temu Takoonowi kompletnie nic nie brakuje. Uwaga, w Takoonie trzeba delikatnie dokręcać śruby na lotkach do fuselage, bo można szybko przekręcić się przez carbon.

Do startu z docku z wingiem bardzo dobrze sprawdza się wing ze sztywną rączką lub bomem. Jak ktoś ma tylko miękkie rączki w wingu to musi startować, trzymając winga za przednią rączkę flag out. Wtedy wing ciągnie się po pomoście, może się zniszczyć lub hamować. Jest trudniej. Sztywna rączka sprawia, że już w trakcie skoku czujemy lift generowany przez winga i już w momencie skoku jesteśmy lżejsi i od razu się pompujemy do góry i jednocześnie dogami. Już pierwszego dnia miałem 10/10 udanych skoków z Duotone Unit 4m. Dobry wing ma też lepszy power. Na razie nie znalazłem lepszego winga od wspomnianego Unita. Unit od 2024 ma dłuższą przednią rączkę i działa to jak bom.

Tu filmik z mojego ostatniego latania. Poskładamy. W całości latałem kilka razy po około do 20 minut. Super zabawa. :-)



27 maja 2024, 11:34
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.