Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Latawiec dedykowany pod foil - niekoniecznie komorowy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
że marka Zeeko "obiema nogami i rękami " w foil'u siedzi to chyba każdy wie :idea:

Po karbonowym foil Carbon Series oraz rewelacyjnie przyjętym i zbierającym wiele pozytywnych opinii foilu aluminiowym Alloy Series czas "na małą rewolucję" w latawcach. Kite zaprojektowany i stworzony specjalnie pod foil'a. Pompowany! Więcej info w najbliższych dniach.

[video]https://vimeo.com/144929271[/video]

andrek


10 lis 2015, 12:10
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
A kto mówi, że komórki są konieczne do foila?
Wg mnie nie ma gorszej opcji niż komórka i foil.

Super pomysł z tym dedykowanym latawcem. W ten sposób Zeeko otworzyło nową rodzinę latawców.
Będzie tego coraz więcej. Szacun za przyspieszenie przyszłości!


10 lis 2015, 15:13
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
To teraz oficjalnie ;) Na początku grudnia pierwsze wysyłki !

Obrazek

tu cały opis

http://issuu.com/zeeko-kites.com/docs/zeeko_notus_air_2016_uk

chętnie odpowiem na pytania

andrek


19 lis 2015, 22:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Ciekawy projekt. Burzy moje wyobrażenie o idealnym kajcie na foila. I to mocno! Andrek tylko się nie wściekaj od razu ;)
Poczekajmy do końca przyszłego sezonu i wówczas będziesz miał prawo mnie rozstrzelać jeśli się mylę.

C-shape? :shock:

Może bardzo się mylę ale osobiście widziałbym taki dedykowany foilowi latawiec jako bardzo wypłaszczony kształt o wysokim AR.
Nie za bardzo rozumiem po co komu na foilu latawiec, który główną cechą będzie duża manewrowość, niskie oraz krótkie loty, najsłabsze z możliwych chodzenie na wiatr i w dół wiatru oraz słaby dolny limit wiatrowy.

też niby jestem za wolnością w foilboardingu i mocnym przeciwnikiem kojarzenia tej konkurencji z rejsingiem ale bez przesady. Aż tak skrajnie nie demonstrowałbym nowych trendów.

Z mojego doświadczenia oraz ludzi, których nauczyłem i zaraziłem jak do tej pory najlepsze latawce do foila miały zupełnie inne kształty. Za sezon/dwa zobaczymy czy i jak się mylę.

Jedna tuba poprzeczna. Oby się sprawdziło. Lubię tę tendencję. Jak sobie przypomnę latawce z 7 poprzeczkami to aż mnie skręca do bólu. Jak dla mnie rozmiary powyżej 10m powinny mieć 3 a te poniżej 10m 2 poprzeczki.

Nie wróżę też szczęścia z rozmiarówką: 12 i 8m. W Polsce słabo się sprawdzi - szczególnie przy C-shape.
Chyba lepszym rozwiązaniem dla tego kształtu byłoby 14, 10 i 7m.

Podobny błąd zrobił Ozone wypuszczając Chrono1.

Czekam na dalsze njusy z objeżdżania. Cena za to jest chyba bardzo przyzwoita, co?
Jaki bar do Air? Jak wygląda uprząż bo na materiałach nie widać.


20 lis 2015, 10:06
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
nie taki andrek nerwowy jak Ci się wydaje ;) Nie mam jeszcze bardzo dobrze opływanego tego kite'a, dlatego zaznaczam że podpieram się podpowiedzią Nicolas, designer'a kite'ówi i foili Zeeko, który jak zapewne wiesz jest wielkim pasjonatem FOIL'a od wielu lat.
porządkując: foil pozwala na dwie "praktyki":
- race : i tu mamy latawce komorowe
- freeride : radość z pływania, triki, zakręty, to wszytsko jest czystą przyjemnością na foil'u... i do tego przeznaczony jest Notus Air.

Zaletą C-shape, bo o to się zahaczasz, jest "dynamiczne" sterowanie, w tym sensie że gdy zawijam kite'em mogę mieć moc lub jej nie mieć. A to na falach, zakrętach, przy zmianach kierunku jest mega ważne.

Skupiając się jedynie na jednej właściwości C-shape'ów, by było jasne nie jest to C-shape jak z przed 10 lat, którą jest jednorodna krawędź natarcia, Notus Air to jak wolisz bardziej OPEN C, przyrównując Rally od Slinga też C-shape, ale OPEN, i to jest kategoria Notusa Air.

Jest co najmniej z 50 parametrów które pozwlają stworzyć kite'a, a jego "łuk" (kształt) związeny jest z wieloma innym parametrami.
Latawiec do freeride na foil to kite który będize miał duży depower, bardzo duże okno wiatrowe, będzie zwinny i miał "ta lekkość" i to właśnie oferuje NOTUS AIR. Sprawdź go, to się przekonamy !

pozdróweczka


11 gru 2015, 23:14
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
andrek napisał(a):
- freeride : radość z pływania, triki, zakręty, to wszytsko jest czystą przyjemnością na foil'u... i do tego przeznaczony jest Notus Air....
...Jest co najmniej z 50 parametrów które pozwlają stworzyć kite'a, a jego "łuk" (kształt) związeny jest z wieloma innym parametrami.
Latawiec do freeride na foil to kite który będize miał duży depower, bardzo duże okno wiatrowe, będzie zwinny i miał "ta lekkość" i to właśnie oferuje NOTUS AIR. Sprawdź go, to się przekonamy !

Chciałbym ale znając życie będzie brakowało możliwości, czasu.
Liczę, że szybko trafi do Polski i ktoś z forumowiczów opływa go i podzieli się wrażeniami.
Trzymam kciuki bo to dobra idea stworzyć latawiec dedykowany hydroskrzydłom.


13 gru 2015, 23:51
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
[video]https://vimeo.com/158666024[/video]


12 mar 2016, 11:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
wygląda dobrze. wyższe AR niz w normalnych si-szejpach. obiecująco.
Czy to Gunnar na filmiku?


13 mar 2016, 15:40
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 00:35
Posty: 83
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Cytuj
BraCuru napisał(a):
wygląda dobrze. wyższe AR niz w normalnych si-szejpach. obiecująco.
Czy to Gunnar na filmiku?


nie, to Nicolas i Zeeko team.

andrek


14 mar 2016, 18:04
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 100 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.