Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Nowy pomysł na latawiec słabowiatrowy - pachnie przełomem! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Zobaczcie na pomysł holenderskich geniuszy:
http://www.monjetkiteboarding.com/ninox.html

https://www.facebook.com/monjetkiteboarding

Mam nadzieję, że ekipa Monjet dopnie pomysl do końca i latawiec będzie startował z wody.
Myślę, że spełnią obietnice, bo niby jak ma tonąć ta szmatka ważąca 1kg w rozmiarze 9m?!
W taki latawiec wchodzę :idea:
9m i latam od 5 do 30kts!

Dla mnie designerska sensacja ostatniej dekady a jak się okaże wypałem to będzie przełom w kiteboardingu, foilboardingu i kiteracingu.
Osobiście nie będę płakał po nieszczęsnych tonących komórkach Titanikach.
Swoją drogą jak to możliwe, że Ozony, F-Ony, Elfy i inni potentaci komórek na to nie wpadli?! :shock:
Przecież na pewno to ma lepszy upwind, dolny limit, waży 3 razy mniej i do tego kosztować będzie 2 razy mniej.

PS. Czy ktoś chciałby uszyć coś podobnego w Polsce? Z chęcią wszedłbym w to.



19 kwi 2016, 17:41
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2015, 20:55
Posty: 13
Podziękował: 0
Podziękowano: 1
Cytuj
Czyżby to miał być ten przełom, o którym mówiłeś, połączenie komórki i klasycznego latawca ?
Po ostatnim spontanicznie, day2, mam coraz większy apetyt na słabo wiatrowy latawiec. Jest na Allegro licytacja gastry 26m^2 od 100 zł. ;)


30 maja 2016, 17:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Mad Mati napisał(a):
Czyżby to miał być ten przełom, o którym mówiłeś, połączenie komórki i klasycznego latawca ?
Po ostatnim spontanicznie, day2, mam coraz większy apetyt na słabo wiatrowy latawiec. Jest na Allegro licytacja gastry 26m^2 od 100 zł. ;)

To nie jest dokładnie to o czym myślę czyli hybryda z dmuchaną bardzo cienką tuba na całej krawędzi natarcia oraz komórka w pozostałej części. Takie rozwiązanie jest najlepsze aerodynamicznie bo ma przekrój lotniczego skrzydła.
Nośne linki byłyby podpięte pod tube główną i środkową część komórki a sterujące za pozostałą część komórki.

Słabowiatrowy dmuchany latawiec - jak masz kasę na nową szmatkę to poczekaj jeszcze 2 miechy. Wychodzą modele na 2017 wkrótce i będzie coś na pewno dobrego.
Jak masz na używkę to szukaj jakiegokolwiek Velocity w kolorze białym, czerwonym lub zielonym. 14m to dobry rozmiar na słabe wiatry. Większego nie ma potrzeby no chyba, że chcesz startowac w zawodach lub nauczyć pływac się przy 4kts.

Generalnie muszą to być latawce o najwyższym AR.
Odradzam Edga który jest najlepszym latawcem jaki miałem w powietrzu ale jednocześnie najgorszym jaki miałem w wodzie.

Pomysł Holendrów cały czas jest szlifowany i chyba nie ma tego wciąż w sprzedaży.


30 maja 2016, 19:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 sie 2015, 20:55
Posty: 13
Podziękował: 0
Podziękowano: 1
Cytuj
Wiadomo, kto szykuje rewolucje w latawcach hybrydowych, czy to raczej Twoje przypuszczenia co do trendu ? Jakiś czas temu były zakusy na latawce słabowiatrowe strutless, ale tam AR jest raczej niskie i zaleta jaka jest waga nie idzie w parze z prędkością latawca. Podoba mi się idea uproszczenia baru przedstawiona przez kolegów z Maui, gdyby nie potrzeba zmiany pozycji (zakresu pracy baru ) podczas zmiany kursu , na i z wiatrem.
https://youtu.be/CDhBvCFhT9A
Może coś jeszcze wymyśla ? Kto wie...

Co do latawca to znalazłem takie cudo z 2011 roku.
Podoba się Wam ?

Obrazek


30 maja 2016, 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Mad Mati napisał(a):
Wiadomo, kto szykuje rewolucje w latawcach hybrydowych, czy to raczej Twoje przypuszczenia co do trendu ?

Raczej przypuszczenia trendu.
Natomiast na pewniaka pojawią się dmuchane latawce słabowiatrowe nowej generacji. I to już w tym roku.

Cytuj:
Co do latawca to znalazłem takie cudo z 2011 roku.
Podoba się Wam ?

brrrrrrr.......zydactwo wg mnie. Czy krawędź natarcia jest dmuchana?


01 cze 2016, 02:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.