Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Najszybszy kurs na pompie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Zastanawiam jaki jest najlepszy wiatr na pompę i w sumie nie mogę jeszcze tego rozgryźć do końca.

Najtrudniejsze wydaje się zakręcenie pod wiatr i pierwsze pompy z wiatrem. Pisząc o wietrze mam tu na myśli już 4 kts + :-)

Potem jak zawrócę z wiatrem to mam wrażenie, że trudno jest mi się wbić wyżej na maszt.

Najlepszy kurs, wydaje mi się taki lekki bajdewind. Wtedy bez problemy mogę pływać wysoko na maszcie i chyba zużywam najmniej energii. Bez problemu mogę sobie co 2, 3 pompy odpocząć i i potem znowu pompować. Dalej będę to obserwował.

Oczywiście najprzyjemniej się lata w każdą stronę jak nie ma wiatru i jest lustro na wodzie, lub jak spływa się z fali.

Idę dalej ćwiczyć.


12 cze 2023, 16:33
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
Ciekawe. Zauważyłem na twoich filmikach różną głębokość zatopienia skrzydła na różnych kursach.
Teraz wyjaśniasz to. Ale aż taka różnica?
Zdziwko mnie wzięło również jak napisałeś że pierwsze pompy z wiatrem są trudne. Dlaczego? Wydawałoby się że powinno być odwrotnie


13 cze 2023, 08:47
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Zdziwko mnie wzięło również jak napisałeś że pierwsze pompy z wiatrem są trudne. Dlaczego? Wydawałoby się że powinno być odwrotnie

Może to jeszcze brak doświadczenia, ale możliwe, że gra tu też rolę fala, nawet jak jest mała to jednak po zakręceniu z wiatrem dochodzi szybkość fali. Coś jak początkowe problemy na kitefoilu przy skręcaniu z wiatrem i przepadaniem kajta, jak się na niego płynie. Chyba tak bym to właśnie opisał.

Jak już nabiorę prędkości i wyjdę z masztem wyżej need wide to wiatr zaczyna pomagać.

To jeszcze filmik z wczoraj, się już z Wingiem. To jest dopiero fajna zabawa :-)


[video]https://youtu.be/UTeIiMEl9IE[/video]


14 cze 2023, 17:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 115 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.