Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Foil Drive, Surffoil, Prone, Dockstart, Wonwind 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 685
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 145
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Różnorodność sportów foilowych zaczyna być coraz większa :-) Jeszcze do niedawna można było się w tym połapać, ale w międzyczasie zrobiło się ciekawie.

Pamiętam prognozy, że Kitefoil wytnie TT i będzie najpopularniejszym sportem surfingowym. W sumie byłem co do tego przekonany.

Jak oglądałem pierwsze filmiki z dockstart czy surffoil, to myślałem, że to jest tylko dla wąskiej grupy freaków, którzy mają max 25 lat i należą do najzwinniejszych z gatunku homo sapiens :-)

Okazuje się jednak, że i mi się udało wystartować na pompie i to nawet z wingiem, więc sport zaczyna się robić bardziej dostępny, a za tym idzie coraz większa jego popularność.

Gdy na początku pojawiły się wingi, to byłem sceptyczny w stosunku do tej dyscypliny. Potem się jednak przekonałem i to tak, że na kitefoilu latam tylko sporadycznie, lub jeszcze rzadziej :-)

Ale nie do tego zmierzam.

Rozmawiam od czasu do czasu z kilkoma producentami kajtów i wingów i powiem szczerze, że nie lubią za bardzo tych dyscyplin tylko z wiosłem, foil drivem, czy z docku.

Martwią się, że coraz większa popularność odbiera im klientów na latawce i wingi.

W sumie, gdybym mieszkał nad morzem, gdzie byłaby jakaś przynajmniej trochę regularna fala, to bym pewnie też tylko latał na prone surfie, foil drive i na DW. Może zostawiłbym sobie jednego winga, ale to max.

Niebywałe jak świat się zmienia w zakresie tylko hydrofoila. Jak szybki jest postęp i jak dysruptywne są nowsze rozwiązania.

Co o tym sądzicie? Jak widzicie teraz świat hydrofoila za 5 lub 10 lat? Da się to w ogóle przewidzieć?


15 lut 2024, 15:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 65 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.