Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Falcon - KauperXT - Nowa komórka na rynku 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Właśnie na forach zobaczyłem, że pojawiła się nowa komórka Falcon KauperXT

Nie wiedziałem, kiedy będzie o niej info i jaki będzie jej finalny graficzny design ale miałem okazję na niej latać w lipcu i sierpniu na Majorce i dosyć dobrze ją przetestować.

To co mi utknęło w pamięci to to, że komórka jest bardzo lekka. Wyczuwalnie lżejsza od FS Soul, czy nawet lekkiego już Ozone Hyperlink v2. W lataniu na słabym wietrze będzie miało to niemałe znaczenie.

Kite jest żwawszy od swoich konkurentów. Łatwiej się nim kręci. Latałem nim na zmianę z moim Hyperlink v2 13m, wielokrotnie je zmieniając w trakcie tej samej sesji.

Kite ma bardzo dobry hangtime i mogłem go precyzyjnie sterować, co umożliwiło mi miękkie lądowanie bez touch down po frontrollach, backrollach itp.

Przy zawracaniu nie podwijają się tipy. Kite ma bardzo fajny dosyć szczupły profil.

Co do ceny to nie wiem jaka będzie polityka firmy ale pewnie podobna do tej jaką stosuje przy swoich tube kite. Są znacznie tańsze od podobnych produktów innych producentów. Sprzedaż jest bezpośrednia od producenta i nie ma żadnych pośredników.

Ciekawy jestem jak przyjmie się w Polsce.


Załączniki:
Komentarz: Falcon 3
Bildschirmfoto 2021-03-04 um 21.55.53.png
Bildschirmfoto 2021-03-04 um 21.55.53.png [ 68.37 KiB | Przeglądane 25417 razy ]
Komentarz: Falcon 2
Bildschirmfoto 2021-03-04 um 21.54.53.png
Bildschirmfoto 2021-03-04 um 21.54.53.png [ 120.25 KiB | Przeglądane 25417 razy ]
04 mar 2021, 23:11
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Przewidywane ceny są na stronie: https://en.kauper-xt.com/kopie-von-k-i-t-e

13m2 za 1299EUR


05 mar 2021, 11:23
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
feel napisał(a):
Przewidywane ceny są na stronie: https://en.kauper-xt.com/kopie-von-k-i-t-e

13m2 za 1299EUR


Dzięki. Nie doscrollowałem do końca strony. Ceny są super. Zważywszy, że kite jest naprawdę super zrobiony i świetnie lata.
Rainer ma spore doświadczenie w komórkach. Długo w przeszłości pracował dla firmy w DE, która jest ich wiodącym producentem, potem miał bardzo udaną komórkę X-19 w następnej firmie. Była w programie wiele lat i sam miałem dwie generacje tych komórek.

Gdyby nie to, że porobiłem sobie kite'y z własnym logo to pewnie nawet bym się nie zastanawiał. Ten kite to nie jest jakiś low budgetowy wynalazek.


05 mar 2021, 13:02
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
Dla tych co przeoczyli, wiadomo już więcej o tym projekcie: https://en.kauper-xt.com/foilkite


20 kwi 2021, 10:28
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Pierwsze filmiki z Kauper XT (Hyperlink V3 :-))

Przy okazji mój ulubiony spot na foila przy porcie w Can Pastilla oraz Playa de Muro


Port w El Arenal też super miejscówka. W tym miejscu odbywają się co roku na wiosnę zawody żeglarskie i od chyba dwóch lat również foil race. Jakoś nie dawno widziałem tam również naszych zawodników :-)


01 maja 2021, 11:13
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Dzisiaj do mnie dotarł Falcon 11. Dostawa UPS ponżej 48h z Niemiec do Poznania. Co się rzuca w oczy to bardzo kompaktowy rozmiar przesyłki. Po rozpakowaniu wiadomo dlaczego :-) Kite mimo swoich 11m jest naprawdę bardzo poręcznie poskładany. W paczce miałem jeszcze do tego Bar Pintxo. Dzisiaj będę próbował polatać na szkwalistych warunkach na lokalnym jeziorze.

To chyba pierwszy egzemplarz w Polsce? :-) Jeżeli nie to ciekawy jestem, kto był przed mną.

Pozdrawiam i do później :-)

Obrazek


10 maja 2021, 09:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
Krótka ale dosyć fajna sesyjka na Falcon 11 na Sotavento. Wiatr wariował z Side-Off na 100% Off. Nikt oprócz mnie się nawet nie pchał bo wiało tak od 6 do 22 kts. Musiałem szybko schodzić, bo robiło się już grubo ponad 20 kts i jak się spakowałem to 30 minut później było już dużo na Cabrinha Drifter 5m, na której wylatałem następne dwie sesje tego dnia i wiało już mocno.

W 14 dni miałem 21 sesji na foilu przy czym jakieś 75% z nich było na 100% offshore :-) Oczywiście było tam rescue.



01 cze 2021, 19:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 cze 2013, 13:16
Posty: 300
Lokalizacja: Sopot
Podziękował: 66
Podziękowano: 18
Imię i nazwisko: Filip
Cytuj
czareka napisał(a):
W paczce miałem jeszcze do tego Bar Pintxo.


I jak ten bar Pintxo się sprawuje? Podoba mi sie idea i brak taśm depowera, ale czytałem że ten system po 2 latach użytkowania prawie nie działa. A jak Twoje doświadczenia?


22 mar 2023, 18:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2017, 23:04
Posty: 680
Lokalizacja: Düsseldorf, Poznań, Palma de Mallorca
Podziękował: 38
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Cesar August jr.
Cytuj
feel napisał(a):
czareka napisał(a):
W paczce miałem jeszcze do tego Bar Pintxo.


I jak ten bar Pintxo się sprawuje? Podoba mi sie idea i brak taśm depowera, ale czytałem że ten system po 2 latach użytkowania prawie nie działa. A jak Twoje doświadczenia?


Aktualnie jest jakaś nowa wersja baru w sprzedaży. Mój bar był jednym z pierwszych. Latałem na nim max rok. tzn. dalej latam, ale bardzo rzadko, ze względu na zmianę dyscypliny na wing i ostatnio na pump.

W trakcie użytkowania nie miałem jednak najmniejszych kłopotów z jakimś zużyciem. Cały czas działa jak pierwszego dnia. Ale wiem, że w nowym barze są jakieś zmiany.


23 mar 2023, 23:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.