Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Słabowiatrowe pływanie 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
morfeus napisał(a):
Ja mam starą cabrinha CB 12m i ona ma 23m linek. Uważacie że wydłużenie linek w tym latawcu zwiększy jego siłę ciągu?

Każdy latawiec na wydłużonych o min 5m linkach zyska większy ciąg.
Na foila SB12 na 32m linkach to całkiem dobra opcja.
A że będzie wolniejszy to naturalne. Pytanie czy ktoś chce pływać na wolniejszym latawcu przy 10kts czy siedzieć w barze.
Do pływania freeride czy na foilu szybki latawiec nie jest priorytetem.
Szybkie latawce potrzebne są przede wszystkim do wave i kiteloopów.


15 lip 2013, 23:26
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 16:01
Posty: 12
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
BraCuru napisał(a):
morfeus napisał(a):
Ja mam starą cabrinha CB 12m i ona ma 23m linek. Uważacie że wydłużenie linek w tym latawcu zwiększy jego siłę ciągu?

Każdy latawiec na wydłużonych o min 5m linkach zyska większy ciąg.
Na foila SB12 na 32m linkach to całkiem dobra opcja.
A że będzie wolniejszy to naturalne. Pytanie czy ktoś chce pływać na wolniejszym latawcu przy 10kts czy siedzieć w barze.
Do pływania freeride czy na foilu szybki latawiec nie jest priorytetem.
Szybkie latawce potrzebne są przede wszystkim do wave i kiteloopów.



Nie interesują mnie kitelopy, wave i itp.
Zależy mi na czystym pływaniu..... Od pewnego czasu częściej jadę na jakieś jezioro jak słabo wiej niż jak jest petarda.
Szukam teraz latawca słabowiatrowego latawca. Ale może dobrym rozwiązaniem będzie zamiast kupowanie 15-16 to wydłużenie linek w 13. Musze to wypróbować na swojej CB12, pytanie o ile wydłużyć? Wcześniej coś tam o tym czytałem ale to było raczej 2-3 metry. Piszecie o 40-45 m... wow. Na śródlądziu, gdzie nie wieje stabilnie ile wydłużyć?


16 lip 2013, 17:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 09 lip 2013, 11:39
Posty: 56
Lokalizacja: Pomezania
Podziękował: 0
Podziękowano: 2
Imię i nazwisko: Tadeusz Niesiobędzki
Cytuj
morfeus napisał(a):
Zastanawiam się tez nad zakupem latawca pompowanego na słaby wiatr. Pytanie jaki rozmiar? jak model? Ciężko o opinie na temat dużych desek i dużych latawców.
Foil bardzo kusi :D ale w grę wchodzi chyba jedynie pływanie na głębokich jeziorach bez żadnych wodorostów i innego zielska.
Jak słabo wieje to zależy mi na pływaniu, nie skakaniu.
Co wybrać? w którą stronę iść? jaki latawiec?

Pływam na Jezioraku, i od momentu, gdy się "uskrzydliłem", jestem na wodzie 3 razy częściej - tylko dlatego, że mogę pływać na słabszych wiatrach, które na jeziorze obrośniętym lasami dają problem z restartem kajta, jeśli spadnie na wodę. W zeszłym roku zakupiłem 18m EPIC - Renegade i jestem bardzo zadowolony z jego restartowania - wystarczy go mocno dopompować (9psi) i startuje ciągnięty za jedną linkę sterującą. Gdybym kupował teraz, wziąłbym o oczko mniejszy.

Dłuższe linki nie zwiększają mocy kajta, tylko wydłużają okres dużego ciągu przy zacinaniu startowym. Tym samym za jednym zamachem kajta zdążałem nabrać wystarczającej prędkości, by deska wyszła nad wodę, a wtedy potrzebuję 3 razy mniej poweru do jazdy.
Długie linki zwalniają manewry kajtem ( przydaje się dłuższy bar), jak też zmniejszają ostrość chodzenia do wiatru. Ale foil zwiększa ostrowiatrowe chodzenie tak bardzo, że i tak jest bardzo łatwo wyhalsować się na słabym wietrze.
ALe Marek ma rację i dlatego trzeba życzyć stopy wody pod foilem ;)


16 lip 2013, 23:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013, 12:26
Posty: 26
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
dziś kolejana sesja słabowiatrowa, ale udana i to bardzo
wiatr około 10 węzłów, a może i mniej.........
Na foilu i cabrince crosbow LW 13m2 dawałem radę bez problemu.
nagle jakies 4km dalej zobaczyłem kita, ucieszylem sie pomyslalem że jakiś foil, ale kilka minut póżniej ów surfer zbliżył się do mnie bo spadał baaardzo mocno z wiatrem. Gdy przepłynałem obok niego w lewitacji jego twarz mówiła : " co to jest?????????, chyba nie słyszał o foilach : " był bardzo mocno zdziwiony i widać że zazdrościł że ja pływam a on nie może stanąc i jechać na TT. Znam to uczucie bo wiele razy widziałem jak bracuru śmiga a ja wracam plazą.
Coraz większą mam frajdę z pływania przy 10 wezłach, w ciepłym morzu i pełnym słońcu a coraz mniej podoba mi sie pływanie przy 15 :) Chyba sie starzeję..................

pozdrawiam wszystkich słabowiatrowców :)


21 lip 2013, 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
LatającyDziadekTadek napisał(a):
Dłuższe linki nie zwiększają mocy kajta, tylko wydłużają okres dużego ciągu przy zacinaniu startowym.

Tu się stanowczo nie zgodzę - zwiększają moc. Spróbuj na 13m polatać w tych samych warunkach na 20 i 35m linkach :idea: Piszę o jeździe na halsie bez żadnej pompy. Latawiec na 30 stopniach.

edi253 napisał(a):
Gdy przepłynałem obok niego w lewitacji jego twarz mówiła : " co to jest?????????, chyba nie słyszał o foilach : " był bardzo mocno zdziwiony i widać że zazdrościł że ja pływam a on nie może stanąc i jechać na TT. Coraz większą mam frajdę z pływania przy 10 wezłach, w ciepłym morzu i pełnym słońcu a coraz mniej podoba mi sie pływanie przy 15 :) Chyba sie starzeję

No to wiesz co czułem w Tajlandii jak przez tydzień kiedy stado zsfrustrowanych surferów przyglądało mi się szalejącemu na wietrze poniżej 10kts :D
Myślę, że słabowiatrowy aspekt foila będzie najmocniejszą bronią w jego popularyzacji. Jednak z czasem odkryjesz Adaś, że silny wiatr daje kolejne sensacyjne doznania.
Bezwarunkowo musisz przerobić bar w 13m abyś miał więcje komfortu. Zrobimy to w tym tygodniu. Wracam w środę.


22 lip 2013, 09:53
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 12 lip 2013, 16:01
Posty: 12
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Tu się stanowczo nie zgodzę - zwiększają moc. Spróbuj na 13m polatać w tych samych warunkach na 20 i 35m linkach :idea: Piszę o jeździe na halsie bez żadnej pompy. Latawiec na 30 stopniach.




Będę właśnie niedługo testował jak wpływa wydłużenie linek na pływanie na słabych wiatrach. Pytanie tylko o ile wydłużyć??? Łącznie będę miał 36m. Czy to już coś zmieni? czy nadal mało?


23 lip 2013, 09:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
36m brzmi bardzo dobrze.
Przygotuj się na mały szok bo nie poznasz swojego latawca - będzie wolniejszy i wymagał trochę innej techniki jazdy.
Szybko do tego można się przyzwyczaić.


25 lip 2013, 00:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013, 12:26
Posty: 26
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
BraCuru napisał(a):
Bezwarunkowo musisz przerobić bar w 13m abyś miał więcje komfortu. Zrobimy to w tym tygodniu. Wracam w środę.

Od poniedziałku jestem w Grzybowie, jak znajdziesz chwilkę to przerobimy mój bar.
Ps. Co z deską BRACURU?????


27 lip 2013, 09:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lip 2013, 12:26
Posty: 26
Podziękował: 0
Podziękowano: 0
Cytuj
BraCuru napisał(a):
36m brzmi bardzo dobrze.
Przygotuj się na mały szok bo nie poznasz swojego latawca - będzie wolniejszy i wymagał trochę innej techniki jazdy.
Szybko do tego można się przyzwyczaić.



Czy w mojej 13 też wskazane jest wydłużenie linek????


27 lip 2013, 09:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 lip 2013, 12:30
Posty: 3531
Lokalizacja: West Coast
Podziękował: 293
Podziękowano: 144
Imię i nazwisko: Marek Rowiński
Cytuj
edi253 napisał(a):
Czy w mojej 13 też wskazane jest wydłużenie linek????

Mam jakieś przedłużki to sobie spróbujesz.

Deska "Bracuru Sub10" za tydzień premiera w Grzybowie.


27 lip 2013, 10:15
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
 cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Designed by ST Software, customized by DziennikLotow.pl
Partnerzy serwisu: Bus-Ekspert.pl | Bus-Owners.com.
Korzystając z forum akceptujesz Regulamin.