Odpowiedz w wątku  [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Przerabianie barów pod foila 
Autor Wiadomość

Podziękował: 10
Podziękowano: 11
Imię i nazwisko: Daniel Klasa
Używa ktoś jeszcze szekle wicharda? Założyłem ostatnio do baru https://www.kauper-xt.com/bar?lang=en bo nie posiada krętlika, ale niestety często się wypina - w sb testowałem z buggy i latawiec wypiął się 2x w ciągu 5min, musiałem zrezygnować z zabawy, gdy Soul poszybował..
Może trzeba skrócić linkę wypinająca, wydaje się długa i może wpada pod linkę prowadzącą szekle. Za drugim razem szekla wypięła się bez zmiany kierunku :roll:
Na tą chwilę nie czuję się z tym komfortowo i myślę jak ją zastąpić innym krętlikiem..Szkoda, że tak mało info nt tej szekli, jak już wszyscy chwalą - nie inwestowałbym tych 200zl w cos co teraz zdejmę.
W zestawie Kaupnera jeśli szekla się wypnie to tracisz latawiec jeśli cię zaskoczy i nie utrzymasz baru, który od razu przechodzi w max power a latawiec nurkuje w power zone, gdy trzymasz sobie akurat jedną ręką niekoniecznie przy środkowych linkach :roll:
Dodatkowy krótki leash to jakieś rozwiązanie, ale jeśli się tak często wypina to przy skokach i tak będzie problem, a brak zaufania do swojego sprzętu to największy wróg progresu ;)
Załącznik:
pintxo.JPG
pintxo.JPG [ 77.59 KiB | Przeglądane 1030 razy ]

17 lut 2020, 23:29

Podziękował: 1
Podziękowano: 8
Imię i nazwisko: Honza/Janek
Chyba tu jest problem:
phpBB [video]

Rainer ma upgrade(darmowy?):
Obrazek
Ja to mam tak(DIY),jeszcze nie przetestowane w trudnych warunkach.Info z http://surfforum.oase.com/showthread.ph ... 14&page=19:
Obrazek
Na kiteforum.com już jest podpowiedź.I lekki upgrade:Obrazek

18 lut 2020, 09:17

Podziękował: 0
Podziękowano: 2
"Szkoda, że tak mało info nt tej szekli, jak już wszyscy chwalą - nie inwestowałbym tych 200zl w cos co teraz zdejmę."

Gdzie dorwałeś tą snapszeklę za 200zł?

25 lut 2020, 23:26

bielator napisał(a):
"Szkoda, że tak mało info nt tej szekli, jak już wszyscy chwalą - nie inwestowałbym tych 200zl w cos co teraz zdejmę."

Gdzie dorwałeś tą snapszeklę za 200zł?

Zakup w komplecie razem z barem. Na ich stronie ta szkła jest do kupienia za 79€

26 lut 2020, 09:40

Podziękował: 4
Podziękowano: 28
za 200 zł mogę ci sprzedać oryginal wicharda , uzyta dwa razy

27 lut 2020, 22:07

hadrák napisał(a):
Chyba tu jest problem:
phpBB [video]

Rainer ma upgrade(darmowy?):
Obrazek
Ja to mam tak(DIY),jeszcze nie przetestowane w trudnych warunkach.Info z http://surfforum.oase.com/showthread.ph ... 14&page=19:
Obrazek
Na kiteforum.com już jest podpowiedź.I lekki upgrade:Obrazek

Dzięki Hadrak,
Oglądam ten filmik i też myślę, że to główne źródło problemu . Podobnie odpisał producent na kite forum.com, dodając, że hak też jest tego pczyczyna. Do tej pory na lince miałem tylko stalowy pierścień przez który przekładałem chicken loop i nigdy tj przez cały sezon nie miałem problemów, a gdy chciałem mieć stały punkt podparcia to zakładałem standardowo na haku.
Teraz dla dobra sprawy odetnę hak i zmienię release do wicharda na nowsza wersję zalecana przez producenta. Myślałem że sprzedając swój patent porządnie go przetestowali, ale jak widać nie. Ja w ciągu pierwszych 5 min zauważyłem duży problem.
Mam też swój pomysł jak zwiększyć siłe potrzebną do otwarcia szekli ale to w drugiej kolejności. Tak czy inaczej na razie będę zakładał jeszcze krótki leash jako zabezpieczenie.

27 lut 2020, 23:08
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 156 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16